Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

,,Nasza szkoła czyta dzieciom"

Drukuj
Utworzono: niedziela, 05, listopad 2017

 

 P1010335

 

   Już trzeci rok aktywnie bierzemy udział w projekcie edukacyjnym „Nasza szkoła czyta dzieciom".Koordynatorami tego przedsięwzięcia są panie: Krystyna Wróbel, Jolanta Bednaruk, Jolanta Sieczkowska. Naszym celem jest propagowanie idei czytelnictwa wśród dzieci, a także uświadomienie rodzicom walorów wspólnego codziennego czytania książek. Ważnym aspektem jest propagowanie czytania jako przyjemności. Ukształtowany w ten sposób model spędzania czasu wolnego przez dzieci zaprocentuje w ich dorosłym życiu. Pozwoli im stać się aktywnymi uczestnikami kultury czytelniczej. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój, itd. Mając na uwadze rozwój naszych wychowanków i zainteresowanie, jakie wykazują podczas słuchania czytanych bajek, baśni, wierszy, opowiadań, spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu. Dzieciom czytają nauczyciele, dyrekcja, rodzice oraz zaproszeni goście.

    Pierwszym czytającym gościem, który dn. 30 października odwiedził naszą szkołę, był Pan Waldemar Greniuk - Wójt Gminy Grabowiec. Podczas tego wyjątkowego spotkania, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze, Pan Wójt nie tylko czytał bajkę pt. ,,Jaś i zaczarowana fasola", ale także rozmawiał z dziećmi na temat życzliwości i pomocy koleżeńskiej.

    Bardzo dziękujemy naszemu Gościowi za wizytę w naszej szkole oraz za przeczytanie naszym uczniom zabawnego i wartościowego utworu literatury dziecięcej.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia w szkolnej galerii zdjęć

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB