Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Spotkanie z policjantami

Drukuj
Utworzono: wtorek, 14, listopad 2017

 

P1010374 - Kopia

 

       W dniu 9 listopada br. odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej, II - III gimnazjum oraz rodziców z policjantami. Gośćmi byli:  asp. Dorota Krukowska Bubiło – rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, asp. szt. Marek Świszcz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu  oraz  asp. szt. Mariusz Ratyna – kierownik Posterunku Policji w Miączynie. 
         Spotkanie miało charakter profilaktyczno – edukacyjny pod nazwą ,,Odblaskowa Gmina". Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników dróg oraz podniesienie wzrostu odpowiedzialności za siebie poprzez uświadomienie uczniom i rodzicom zasad ruchu drogowego. Mundurowi podczas pogadanki zwracali uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo poprzez: noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu przez pieszych, poruszanie się prawą stroną chodnika, jeśli nie ma chodnika to idziemy lewą stroną jezdni, właściwe przechodzenie przez ulicę.
         Pani aspirant mówiła o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą interaktywnej strony każdy mieszkaniec danego regionu może informować o zagrożeniach, które występują w okolicy. Na mapie pojawiają się m.in. informacje o kradzieżach, rozbojach, wymuszeniach, bójkach, oszustwach, a także o przestępstwach. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem.

    Na koniec spotkania, chcąc kształtować postawy i nawyki noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, jako uczestników ruchu drogowego, mundurowi rozdali uczestnikom spotkania odblaski.

Inicjatorką  spotkania była dyrektor szkoły p. Elżbieta Widyma.

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB