Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Spotkanie z policjantami

Drukuj
Utworzono: wtorek, 14, listopad 2017

 

P1010374 - Kopia

 

       W dniu 9 listopada br. odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej, II - III gimnazjum oraz rodziców z policjantami. Gośćmi byli:  asp. Dorota Krukowska Bubiło – rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, asp. szt. Marek Świszcz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu  oraz  asp. szt. Mariusz Ratyna – kierownik Posterunku Policji w Miączynie. 
         Spotkanie miało charakter profilaktyczno – edukacyjny pod nazwą ,,Odblaskowa Gmina". Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników dróg oraz podniesienie wzrostu odpowiedzialności za siebie poprzez uświadomienie uczniom i rodzicom zasad ruchu drogowego. Mundurowi podczas pogadanki zwracali uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo poprzez: noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu przez pieszych, poruszanie się prawą stroną chodnika, jeśli nie ma chodnika to idziemy lewą stroną jezdni, właściwe przechodzenie przez ulicę.
         Pani aspirant mówiła o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą interaktywnej strony każdy mieszkaniec danego regionu może informować o zagrożeniach, które występują w okolicy. Na mapie pojawiają się m.in. informacje o kradzieżach, rozbojach, wymuszeniach, bójkach, oszustwach, a także o przestępstwach. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem.

    Na koniec spotkania, chcąc kształtować postawy i nawyki noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, jako uczestników ruchu drogowego, mundurowi rozdali uczestnikom spotkania odblaski.

Inicjatorką  spotkania była dyrektor szkoły p. Elżbieta Widyma.

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB