„Wszyscy jesteśmy programistami"

Utworzono: piątek, 01, grudzień 2017

DSC01218

Uczniowie kl. V b szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach „Wszyscy jesteśmy programistami" zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest programowanie. Uczyli się kodowania poprzez tworzenie przepisu na zaparzenie herbaty czy przygotowanie kanapki. Na zakończenie próbowali sterować kolegą/koleżanką w oparciu o zamknięty zestaw poleceń. Uczniowie otrzymali od organizatorów grę edukacyjną „Jestem robotem..." sponsorowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wszyscy świetnie się bawili, a zdobytą wiedzą podzielą się z kolegami w szkole.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu w szkolnej galerii zdjęć