Spotkanie klas I-III z górnikiem

Utworzono: wtorek, 05, grudzień 2017

DSC01241

W dniu 4 grudnia  br. z okazji górniczego święta zwanego „Barbórką" w klasach I-III miało miejsce spotkanie z emerytowanym górnikiem panem Marianem Cholewą.

Uczniowie wysłuchali pogadanki o ciężkiej pracy górnika. Nasz gość przyszedł w galowym stroju górniczym. Wyjaśnił symbolikę kolorów pióropuszy przy czapkach górniczych. Pan Marian przepracował 37 lat pod ziemią w kopalni Czeczot. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów, śpiewał górnicze pieśni. Uczniowie mieli możliwość posłuchania śląskiej mowy.

Inicjatorem spotkania była pani  Lucyna Marnik.