Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„Dziadek do orzechów” w naszej szkole

Drukuj
Utworzono: wtorek, 02, styczeń 2018

 

 

DSCN3351

 

    Tradycją naszej szkoły stały się coroczne przedstawienia bożonarodzeniowe przygotowywane przez uczniów szkoły podstawowej. W tym roku uczniowie klas piątych zaprezentowali przedstawienie pod tytułem: ,,Dziadek do orzechów”, oparte na opowiadaniu E. T. A. Hoffmanna. Spektakl powstał pod opieką Pani Beaty Jaworskiej, która jest autorką scenariusza, Pani Agnieszki Jałowickiej, Pani Doroty Diduch oraz Pana Karola Chilewicza, który był odpowiedzialny za oprawę muzyczną.

 

      Spektakl był wprowadzeniem do radosnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Nic dziwnego, przecież historia w nim przedstawiona rozgrywa się w wieczór wigilijny. Dla dzieci to wyjątkowy czas, szczególnie ze względu na prezenty. To historia małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do orzechów. To jedna z tych opowieści, w których dziecięca wyobraźnia nie zna granic, ma tak wielką siłę, że fantazja i rzeczywistość zaczynają tworzyć jedność.

      Uczniowie kolejny raz udowodnili, że doskonale czują się na scenie, a gra aktorska sprawia im wielką przyjemność. Kreacje, które stworzyli na długo pozostaną w pamięci widzów i ich samych oraz będą miłym wspomnieniem po latach. Praca nad spektaklem wymagała od nich wielu godzin pracy po zajęciach lekcyjnych, zdyscyplinowania, pracy nad sobą i umiejętności pracy w zespole, ale niewątpliwie trud się opłacił. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, zarówno tę młodszą jak i starszą. Jego uwieńczeniem były gromkie brawa, którym nie było końca, gratulacje oraz wiele ciepłych i serdecznych słów, które padły pod adresem młodych aktorów.

      Spektakl, który był wystawiony dwukrotnie, obejrzeli zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna. Na zakończenie spotkania uczniowie Liceum Ogólnokształcącego otrzymali bony finansowe od Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO w Grabowcu, które wręczyli im: Pan Stanisław Senkowski – wiceprezes tego Stowarzyszenia oraz Pani Elżbieta Widyma - Dyrektor Zespołu Szkół im H. Sienkiewicza w Grabowcu.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z przedstawienia w szkolnej galerii zdjęć. 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB