Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Goście z Suderwskiej Szkoły Podstawowej im. Mariana Zdziechowskiego w Rejonie Wileńskim z wizytą w naszej szkole

Drukuj
Utworzono: niedziela, 10, czerwiec 2018

      W dniach 4 – 7 czerwca, już po raz piąty gościliśmy dzieci polskie z Litwy, uczące się w polskiej Szkole Podstawowej im. Mariana Zdziechowskiego w Suderwie.

       Grupa 18 uczniów z opiekunkami: panią Renatą Starenkienie oraz panią Reginą Danowską, po kilku dniowym pobycie w Warszawie, zwiedzaniu Kazimierza Dolnego i Lublina, zawitała do Grabowca. Był to dość krótki pobyt, ale obfitujący w wiele atrakcji. Goście z Litwy następnego dnia przypatrywali się zmaganiom uczniów w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej, a następnie udali się do Zamościa. Zwiedzili m.in. Zamojską Starówkę, ZOO, niewątpliwą atrakcją była gra w kręgle. 

           6 czerwca wspólnie z naszymi uczniami uczestniczyli w grze terenowej „Dwadzieścia lat z Patronem”, rozgrywanej na ulicach Grabowca. Po południu udali się do Dańczypola, gdzie przy ognisku, przygotowanym przez sołtysa Dańczypola, pana Zbigniewa Czerwonkę mogli miło spędzić czas, podziwiając piękne widoki i odpocząć przy „Źródełku”. Wieczorem grupa litewska spotkała się z dyrekcją szkoły panią Elżbietą Widyma, panią Barbarą Fik oraz ks. proboszczem Zygmuntem Żółkiewskim i panem Ludwikiem Pawłowskim – członkiem zarządu Fundacji im. ks. Stefana Niedzielaka w Warszawie.

           To dzięki wielkiemu zaangażowaniu i wsparciu pana Ludwika Pawłowskiego oraz otwartości dyrektor zespołu szkół pani Elżbiecie Widyma, co roku dochodzi do wymiany uczniów naszej szkoły z rówieśnikami z Litwy. Już 11 czerwca grupa 15 uczniów z naszej szkoły uda się z kilkudniową rewizytą do szkoły w Suderwie. Podczas pobytu nasi uczniowie zwiedzą: Wilno, Troki, Druskienniki oraz Zułów – miejsce urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, w drodze powrotnej Hajnówkę i Biłowieżę. 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB