Jubileusz 750-lecia Grabowca

Utworzono: poniedziałek, 24, wrzesień 2018

W tym roku obchodzimy 750-lecie istnienia Grabowca. Z tej okazji w dniach 21 – 23 września odbyły się uroczystości jubileuszowe, w których nasza szkoła miała także swój udział. Pierwszego dnia nasi uczniowie tańczyli poloneza przed budynkiem Urzędu Gminy. Drugiego dnia – przy deszczowej pogodzie – prezentowali swoje umiejętności podczas okolicznościowego festynu („Taniec Flagi" – uczniowie klasy IV pod opieką pani Jolanty Bednaruk vel Bednarczuk, Krystyny Wróbel, Jolanty Sieczkowskiej; taniec nowoczesny – uczniowie klasy III A pod opieką pani Zofii Bednarczuk; taniec wróżek – uczniowie klasy Va pod opieką pani Hanny Pedowskiej; występy wokalne pod opieką pana Karola Chilewicza). Trzeciego dnia uczniowie wystąpili z częścią artystyczną podczas uroczystości patriotyczno-religijnych w Grabowcu Górze.

Szkoła otrzymała okolicznościowy medal upamiętniający 750-lecie Grabowca w dowód uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Grabowca oraz zasługi na rzecz jego mieszkańców. Medal ten stanowił również podziękowanie za podejmowanie działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość lokalną naszej osady. Z racji jubileuszu wydany został album pamiątkowy przybliżający historię Grabowca i jego mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z obchodów jubileuszu w szkolnej galerii zdjęć