„Przebaczyć - tak, zapomnieć - nie"

Utworzono: środa, 26, wrzesień 2018

„Przebaczyć - tak, zapomnieć - nie"

„Tym, którym odebrano życie, bo byli Polakami i wiernie służyli Ojczyźnie".

23 września 2018 r. w miejscowości Grabowiec Góra podczas uroczystości z okazji 79. rocznicy tragicznych wydarzeń nazwanych „Małym Katyniem", młodzież Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu zaprezentowała się w  programie słowno- muzycznym „Przebaczyć - tak, zapomnieć – nie", poświęconym „pamięci tych,  którym odebrano życie, bo byli Polakami i wiernie służyli Ojczyźnie".

Aby pamięć o tragicznych wydarzeniach  z września 1939 r. i poległych bohaterach naszej małej Ojczyzny była zawsze żywa, uczniowie gimnazjum i liceum zaprezentowali wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Ta niecodzienna lekcja historii mówiła o największych wartościach, jakimi są: „Bóg, Honor, Ojczyzna", wpisując się jednocześnie w obchody wielkich jubileuszy -  750- lecia Grabowca i 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Za opracowanie scenariusza i przygotowanie młodzieży odpowiedzialni byli:

Krystyna Zienkiewicz – nauczycielka języka polskiego

Karol Chilewicz – nauczyciel muzyki.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości w szkolnej galerii zdjęć