Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Wycieczka do Arsenału

Drukuj
Utworzono: środa, 10, październik 2018

 

IMG 20181003 114040

 

          03 października 2018 r., w ramach obchodów Dnia Chłopaka, uczniowie klasy V b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu.

       Zwiedzanie rozpoczęli od I obiektu Muzeum - Prochowni. Obejrzeli seans multimedialny „Historia twierdzy i miasta Zamość". Opis tworzącego się miasta i zmian wprowadzanych w fortyfikacji w ciągu kilku wieków bardzo zainteresował uczniów. II obiektem było Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, w którym znajduje się wystawa „Arsenał Zamojski od XVI do XIX w.". O prezentowanej tutaj broni oraz umundurowaniu barwnie opowiadał przewodnik. Pawilon pod Kurtyną to III obiekt Muzeum, w którym znajduje się stała ekspozycja „Zamojszczyzna na tle działań militarnych rozwój techniki wojskowej w XX w.".  Tutaj odbyła się lekcja historii „Drogi Polaków do odzyskania Niepodległości", w trakcie której uczniowie zapoznali się z historia wizerunku orła polskiego w okresie zaborów oraz po odzyskaniu Niepodległości przez Polskę. Uczniowie mieli za zadanie wysłuchać opowieści pani przewodnik a następnie uzupełniali przygotowane przez nią karty pracy. Wszystkie trzy obiekty bardzo zainteresowały uczniów, którzy zadawali pytania przewodnikowi oraz pracownikom muzeum.

      Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kręgielni „Balaboom", uczniowie wzięli tam udział w lekcji w-fu, ćwiczyli koordynacje ruchową i jednocześnie uczyli się zdrowej rywalizacji. Wspólną zabawę uświetniła pizza i inne smakołyki. Wycieczkę zorganizowały panie Anna Mandziuk oraz Agnieszka Jałowicka

 
 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB