Udział w warsztatach „Niepodległa" i zwiedzanie muzeum

Utworzono: niedziela, 21, październik 2018

W dniu 18 października br. grupa 32 uczniów z klas drugich i trzeciej uczestniczyła w warsztatach „Niepodległa" prowadzonych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Była to wspaniała okazja do lekcji patriotycznej w związku z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości, wzięli udział w zabawach twórczych, edukacyjnych i plastycznych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum, po którym oprowadził nas pan przewodnik. Uczniowie podziwiali galerie obrazów, makietę miasta, wysłuchali kilku ciekawostek o Zamościu, obejrzeli zgromadzone tam eksponaty. Korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy po Starówce zamojskiej. Ostatnim punktem wycieczki było zjedzenie pizzy, która wszystkim bardzo smakowała. Pełni wrażeń, zadowoleni, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły. Opiekunami wycieczki były panie wychowawczynie: Lucyna Marnik, Barbara Kondrat, Elżbieta Pomazanka.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia w szkolnej galerii zdjęć