Pielgrzymko - wycieczka klas ósmych

Utworzono: niedziela, 21, październik 2018

20181012 072023

W dniach 11 – 13 października klasy ósme podtrzymały tradycję z lat ubiegłych i jako najstarszy rocznik ze szkoły podstawowej pojechały na pielgrzymko – wycieczkę.
       Wyjechaliśmy wcześnie rano, aby dotrzeć na czas do Oświęcimia, gdzie zwiedzaliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Potem udaliśmy się do Częstochowy, gdzie spędziliśmy noc i uczestniczyliśmy w modlitwach i Mszy Św. o godz. 6.00 towarzyszącej odsłonięciu cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Stamtąd udaliśmy się do Zakopanego, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji „Bliżej Tatr" w Muzeum Przyrodniczym. Ostatniego dnia naszej wycieczki poznaliśmy tajemnice Kopalni Soli w Wieliczce dzięki lekcji „Śladami legend wielickiej kopalni" oraz mieliśmy okazję spotkać się z niezwykłym Skarbnikiem tego miejsca.
            Wyjazd ten okazał się dla wielu z nas niezwykłą przygodą,  interesującą lekcją  życia, ale i  świetną zabawą, którą zapamiętamy na zawsze.