Konkurs Pięknego Czytania „Moja ulubiona książka”

Utworzono: środa, 31, październik 2018

fot

26 października 2018 r. w bibliotece szkolnej szkoły podstawowej odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Moja ulubiona książka” przeznaczony dla uczniów klas V.

Celem konkursu była m.in. popularyzacja książek i czytelnictwa, budzenie zainteresowania ciekawą literaturą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów z klas Va i Vb, którzy zaprezentowali fragmenty swoich ulubionych książek.

Ocenie podlegało: wyrazistość czytania, płynność, intonacja, poprawność czytanego tekstu.

Laureatami Konkursu Pięknego Czytania zostali:

I miejsce –Gabriela Skubiszewska – kl. Vb

II miejsce – Natalia Kaczmara – kl. Vb

III miejsce – Weronika Walikowska – kl. Va

Michał Greniuk – kl. Va

Wyróżnienie: Martyna Winiarska – kl. Va

Anna Łęgowska – kl. Vb

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 29.10.2018 r. w szkolnej bibliotece. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy – słodycze.

Konkurs przeprowadzono w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Organizator konkursu: Bożena Momot – nauczyciel bibliotekarz.