Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Podsumowanie XI Edycji Konkursu Plastycznego „Bezpieczni na drodze” i otwarcie Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Grabowcu

Drukuj
Utworzono: czwartek, 06, grudzień 2018
 
 
 
         6 grudnia br. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie XI Edycji Konkursu Plastycznego „Bezpieczni na drodze", którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, a honorowy patronat nad nim objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. Uroczystość ta połączona była z otwarciem Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Grabowcu, które jest zlokalizowane na terenie naszej szkoły. Centrum umożliwi uczniom rozwijanie umiejętności z zakresu wychowania komunikacyjnego, a także podniesie świadomość o bezpieczeństwie w szeroko pojętym rozumieniu. 

         

          W uroczystości wzięli udział znakomici goście:  JE ks. bp Marian Rojek – ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, pan Michał Zdun – dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, pan Stanisław Grześko – starosta Powiatu Zamojskiego, ks. Piotr Rawlik – duszpasterz Straży Miejskiej i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu, ks. Zygmunt Żółkiewski – proboszcz Parafii św. Mikołaja w Grabowcu, pan Stanisław Kowalczyk – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu, pan Piotr Błażewicz – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu, liczni przedstawiciele służb mundurowych, pani Elżbieta Czata – przewodnicząca Rady Gminy w Grabowcu, pan Bartosz Popek – wójt Gminy Grabowiec oraz delegacje szkół, których uczniowie brali udział w konkursie plastycznym. 

           Na początku tej wyjątkowej imprezy, która odbywała się w atmosferze i scenerii świątecznej, pani Elżbieta Widyma – dyrektor Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu powitała wszystkich przybyłych i otworzyła galę konkursową. Z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili zaproszeni goście. Następnie miała miejsce część artystyczna dotycząca ruchu drogowego, przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Beaty Jaworskiej, pani Anny Mandziuk, pani Hanny Pedowskiej i pana Karola Chilewicza. W międzyczasie odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie sali dydaktycznej Gminnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do uczniów przyszedł również Święty Mikołaj, której to wizycie towarzyszył śpiew piosenek świątecznych. Ostatnim akcentem uroczystości było rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego, pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek. 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości w szkolnej galerii zdjęć

 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB