Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Kiermasz bożonarodzeniowy

Drukuj
Utworzono: środa, 26, grudzień 2018

 

P1010551

 

        Jak co roku w naszej szkole miał miejsce kiermasz bożonarodzeniowy na cele charytatywne.  Charytatywne akcje organizowane są dwa razy w roku – przed Bożym Narodzeniem i na wiosnę „Pola Nadziei" pod czujnym okiem opiekunki PCK i wolontariatu pani Urszuli Kwiatkowskiej.  W tym roku zebrane pieniądze w wysokości 1400 zł. zostaną przeznaczone na rozbudowę hospicjum.

       Dnia 14 grudnia br. korytarz na I piętrze tuż obok pokoju nauczycielskiego wypełnił się bogato zastawionymi stołami rękodzieła oraz zapachem pierniczków. Przy akompaniamencie tradycyjnych kolęd można było nabyć za niewielką opłatą piękne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz drobne upominki dla najbliższych i dzięki temu wesprzeć lokalne inicjatywy. Tego rodzaju przedsięwzięcie jest doskonałym rodzajem podtrzymywania tradycji świątecznych jak również integracji rodzinnej, gdyż stroiki i ozdoby niejednokrotnie tworzone były w domach wspólnie z rodzicami. Do organizacji kiermaszu swój wkład miała również pani Zofia Greniuk, pod kierunkiem której uczniowie kl. III B gimnazjum tworzyli  swoje rękodzieło na zajęciach technicznych. Kiermasz to również doskonalenie kompetencji matematycznych, kompetencji społecznej i obywatelskiej;  inicjatywność i przedsiębiorczość. Rozwijanie również świadomości, że ktoś jest w potrzebie a poczucie przyjemności z dawania innym jest bez cenne i ponadczasowe. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu: dzieciom, rodzicom, nauczycielom bardzo serdecznie dziękujemy.

Organizatorki kiermaszu Zofia Greniuk, Urszula Kwiatkowska.

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB