Wycieczka Wieliczka – Zakopane

Utworzono: środa, 26, czerwiec 2019

W dniach 17 – 18 czerwca 55 uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, uczestniczyło w szkolnej wycieczce turystyczno - krajoznawczej w Tatry.  Nasza wycieczka rozpoczęła się w prawdziwie letniej pogodzie.

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie pięknej Kopalni Soli w Wieliczce. Mogliśmy podziwiać wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Poznaliśmy także legendę o księżnej Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię.
       Drugiego dnia odbyliśmy górską wędrówkę na górski szczyt „Nosal", skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr. Uczniowie byli dzielni, wytrwale wędrowali do celu. Zmęczenie podczas wędrówki rekompensowały przepiękne widoki. Po południu zwiedziliśmy Zakopane. Zobaczyliśmy kaplicę „Jaszczurówka" oraz udaliśmy się na słynną skocznię narciarską. Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza, to naturalna skocznia narciarska usytuowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich. Jest najstarszą i największą skocznią narciarską w Polsce. Mogliśmy wjechać wyciągiem krzesełkowym na jej szczyt i poczuć się jak prawdziwi skoczkowie. Było to wspaniałe przeżycie. Ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek.
         Wszyscy uczestnicy pełni wrażeń wrócili do Grabowca. Na pewno długo będą wspominać wycieczkowe przeżycia.