Dzień Życzliwości

Utworzono: piątek, 29, listopad 2019

IMG 20191121 130029 IMG 20191121 130149

21 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości, by podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Zwyczaj podchwyciły inne kraje i dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach, stanowiąc idealną okazję do zademonstrowania chęci pokoju na świecie. Główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pozytywnych relacji między ludźmi na całym świecie.
       W szkole było żółto i radośnie. Uczniowie klasy VII a – Wiktoria Surma, Wiktoria Krauze, Marysia Rachańska oraz Kuba Surma obdarowywali uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły żółtymi serduszkami z sentencjami dotyczącymi życzliwości. Na korytarzu stanęło Drzewko Życzliwości, gdzie na przygotowanych z dłoni, kolorowych listkach każdy napisać mógł coś miłego np. swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli, komplementy. Drzewko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

W klasach wybieraliśmy najżyczliwszych uczniów. W klasowych plebiscytach życzliwości najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:
kl. 1a – Lena Koperska , Filip Adamczuk
kl. 1b – Nina Staszczuk, Albert Chilewicz
kl. 2a – Julia Kulik
kl. 2b – Kacper Kraj
kl. 3a – Dominika Zarębska
kl. 3b – Maja Skrzyńska
kl. 4 – Karolina Jakubowska
kl. 5a – Martyna Greniuk
kl. 5b – Zuzanna Nowoświatłowska
kl. 6a – Martyna Winiarska
kl. 6b – Ewelina Staszczuk, Wiktoria Jałowicka, Natalia Kaczmara
kl. 7a – Wiktoria Surma, Igor Mroczek
kl. 7b – Oliwia Hołdaś
kl. 8a – Marika Surma, Paweł Jabłoński
kl. 8b – Piotr Dobaczyński
        GRATULUJEMY wszystkim wyróżnionym!
      W dzisiejszych czasach, goniąc za różnymi sprawami, często zapominamy o miłych gestach i zwykłym uśmiechu. Życzliwość staje się niemodna, zapomniana, niedoceniana, coraz rzadziej praktykowana. A przecież obdarowując życzliwością innych nam także robi się przyjemniej. Pokażmy, że jednak warto być miłym na różnych płaszczyznach, gdyż
życzliwość ma niezwykłą moc, wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości. Bądźmy życzliwi na co dzień, nie tylko od święta!!!

Koordynatorzy akcji: Iwona Kulik, Magda Steć.