Uroczysta gala podsumowania konkursu „Mistrzowie i Patrioci” w Pałacu Prezydenckim

Utworzono: wtorek, 17, grudzień 2019

KS2 1823 Copy

fot. Jakub Szymczuk/LPRP

10 grudnia br. Oliwia Adamczuk uczennica kl. I Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu wraz dyrektorem szkoły panią Elżbietą Widyma wzięły udział w uroczystym podsumowaniu konkursu „Mistrzowie i patrioci” w Pałacu Prezydenckim. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Praca „Który z mistrzów polskiego sportu zaangażowany w walkę o losy Ojczyzny jest Ci najbliższy?” – Stanisław Marusarz „Polski Orzeł” autorstwa Oliwii Adamczuk otrzymała wyróżnienie I stopnia. Na konkurs „Mistrzowie i Patrioci”, zorganizowany przez Instytut Łukasiewicza, wpłynęło ponad 1200 prac z całej Polski, komisja wybrała 65 prac, wśród nich znalazła się praca Oliwii. Zadaniem uczestników konkursu  było napisanie opowiadania o sportowcu, który swoją postawą i życiem zapisał się trwale w naszej historii. Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych.Prace były oceniane w dwóch etapach – najpierw przez komisję złożoną z przedstawicieli organizatora, a następnie przez sześcioosobowe jury.

fot. Jakub Szymczuk/LPRP

Prezydent Andrzej Duda i Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk wręczyli laureatom dyplomy oraz nagrody. W drugiej części spotkania odbyła się dyskusja młodzieży z Prezydentem.

Oliwii gratulujemy wyróżnienia!