Zdalne nauczanie

Utworzono: czwartek, 26, marzec 2020

Zdalne nauczanie – ważne informacje dla rodziców i uczniów

Organizacja pracy szkoły w czasie zawieszenia zajęć w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r.:

1. W okresie ograniczenia funkcjonowania Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza
    w Grabowcu, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zadania szkoły realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w uzasadnionych przypadkach będą wykorzystywane „inne sposoby kształcenia”, tak aby zapewnić realizację zadań statutowych szkoły.
  2. Podstawowym narzędziem komunikacji i weryfikacji pracy ucznia jest dziennik elektroniczny w systemie Vulcan UONET+. Ponadto nauczyciele będą się porozumiewać z uczniami i rodzicami poprzez wybrane komunikatory na dotychczasowych zasadach.
  3. Informacje o zadaniach, ćwiczeniach nauczyciele przesyłać będą przez wiadomości
    w dzienniku elektronicznym oraz przez odpowiedni komunikator. W „zadaniach domowych” nauczyciele wpiszą informacje o wykorzystywanych zasobach: e-podręczniki, podręczniki, ćwiczenia, zeszyty przedmiotowe oraz linki do materiałów
    w Internecie.
  4. Nauczyciele będą przesyłać zadania w dniu w którym odbywają się zajęcia, najpóźniej
    do godz. 12-tej.
  5. O planowanych zajęciach online nauczyciel informuje uczniów z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Pozostałe zajęcia uczniowie będą wykonywać
    w ramach czasowych określonych przez nauczyciela.
  6. Nauczyciele są do dyspozycji uczniów codziennie, według planów lekcji poszczególnych klas sprzed zawieszenia zajęć. Udzielają konsultacji, służą pomocą uczniom i rodzicom.
  7. Nauczyciele i wychowawcy prowadzą konsultacje dla uczniów i rodziców w ramach nauczanego przedmiotu i godziny wychowawczej.
  8. Każdy uczeń/rodzic może skorzystać z pomocy pedagoga i psychologa szkolnego, którzy są dostępni pod telefonem oraz drogą mailową:

Pani Ewa Radelczuk – tel. 502 655 134, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pani Iwona Kulik – tel. 662 183 210, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.