Spotkanie z lekturą w kl. II ,,a"

Utworzono: czwartek, 18, czerwiec 2020

„Czarna owieczka" – to lektura klasy drugiej. Opowiada o niezwykłym wychowaniu małej owieczki Metki i jej zabawnych przygodach.  Książka traktuje również o tolerancji oraz o przyjaźni między ludźmi i zwierzętami. Myślę, że słowa wypowiedziane przez Zosię i Wisię: „Trzeba każdemu pozwolić być tym, czym jest", „I kochać go takim, jakim jest" znajdą odzwierciedlenie w życiu codziennym moich uczniów. Ponadto dzieci zapamiętały, że zwierzę to nie zabawka i trzeba się o nie troszczyć.
        Bohaterkę opowiadania zaprezentowały w obrazach na plastyce.