Tradycje Święta Zadusznych- konkurs plastyczny

Utworzono: wtorek, 10, listopad 2020

W pierwszym tygodniu listopada 2020 r. w ramach akcji „Szkoła Pamięta” w klasach 1-3 odbył się konkurs plastyczny nawiązujący do polskich tradycji świąt zadusznych. Uczniowie na zajęciach edukacji plastycznej wykonywali barwne i pomysłowe prace związane z wyżej wymienionym tematem. Konkurs poprzedzony został wyjściem na cmentarz, gdzie uczniowie i wychowawcy zapalali znicze na grobach znanych bohaterów lokalnych, mogiłach żołnierskich i grobach zmarłych nauczycieli. To wyjście przybliżyło uczniom wygląd cmentarza i zwróciło uwagę na właściwe zachowanie się w tym miejscu.

Komisja konkursowa   wyłoniła   zwycięzców:

I miejsce: ex aequo  Alicja Bednarczyk kl. 3b i Julia Kulik kl.3a

II miejsce: ex aequo Patrycja Kulik kl.2b i Patryk Robaczyński kl.2a

III miejsce: ex aequo  Lena Hrycaj kl. 2a i Jagoda Buczkowska kl 2b

Przyznano również wyróżnienia następującym uczniom:

1. Oliwier Jędruszczak kl. 1

2.Emilia Buczkowska kl. 2b

3. Albert Chilewicz kl. 2b

4.Oliwia Kozłowska kl. 2b

5. Przemysław Masicz kl.2b

6. Julian Soroka kl. 2b

7. Maria Swat kl. 3a

8. Sandra Prokop kl. 3b

9. Nikola Prokop kl. 3b

10 Zuzanna Zawalska kl. 3b.

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Lucyna Marnik i Barbara Kondrat.

Składamy podziękowanie wszystkim uczniom i wychowawcom klas 1-3, którzy zaangażowali się w realizację konkursu oraz gratulujemy autorom najlepszych prac.