Akcja charytatywna ,,I Ty możesz zostać świętym Mikołajem"

Utworzono: wtorek, 05, styczeń 2021

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest,

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Jan Paweł II

Przed świętami w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna ,,I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Zamościu.

Święty Mikołaj przybył do potrzebujących razem z ludźmi wielkiego serca, którzy tak chętnie zaangażowali się w naszą akcję. Udało się zebrać  wiele przydatnych rzeczy, zarówno produktów  spożywczych, jak i kosmetyków czy artykułów papierniczych. Nie zabrakło również paczek przygotowanych specjalnie dla indywidualnych osób. Była to odpowiedź na listy, które podopieczni DPS wysłali do św. Mikołaja. Dodatkowo uczniowie przygotowali piękne kartki świąteczne z życzeniami.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom – Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Mieszkańcom Naszej Gminy – tym, którzy pomogli spełnić marzenia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zamościu. Podziękowania kierujemy również do sklepów – Groszek Grabowiec oraz Delikatesy Centrum –za możliwość zorganizowania zbiórki oraz za Państwa wkład.

Dzięki naszej wspólnej, bezinteresownej pomocy Święta Bożego Narodzenia zyskały prawdziwy blask, bowiem ,,dawać to nie znaczy tracić". Jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY za każdy przejaw Państwa życzliwości.

Inicjatorkami akcji były p. Urszula Kwiatkowska, p. Aleksandra Chilewicz oraz p. Magda Steć.