Tłusty Czwartek

Utworzono: piątek, 12, luty 2021

,,Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" – mówi staropolskie przysłowie. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

Zgodnie z tradycją przedszkolaki z grupy 0a obchodziły Tłusty Czwartek. Dzięki rodzicom, od samego rana unosił się zapach pączków, które potem dzieci  z   wielkim apetytem spałaszowały. Wszyscy zgodnie przyznali, że pączki były smakowite.