Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„Biblioteki szkolne rządzą"

Drukuj
Utworzono: piątek, 02, październik 2015

 

11149586 916389618396654 6249814837106442821 n

        Pierwszego października br. uczniowie 1B gimnazjum głośnym czytaniem książki Doroty Terakowskiej „Władca Lewawu" rozpoczęli obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Święto to, ustanowione w 1999 r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, obchodzono początkowo w czwarty poniedziałek października. Jednak ze względu na jego rosnącą popularność podjęto decyzję o rozszerzeniu świętowania na cały miesiąc. Główny cel przedsięwzięcia to przede wszystkim zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Nasza biblioteka już od kilku lat systematycznie włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło obchodów brzmi „Biblioteki szkolne rządzą". Zapraszamy do wypożyczania ulubionych książek oraz korzystania z pomocy dydaktycznych oferowanych przez bibliotekę szkolną.

 


 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB