„Cukier? Nie, Dziękuję!”

Utworzono: czwartek, 17, grudzień 2015

DSC04296 - Kopia

W grudniu rozpoczęliśmy drugą część ogólnopolskiego projektu „Cukier? Nie, Dziękuję!”, którego celem było uświadamianie dzieci, że nadmierne jedzenie słodyczy wywołuje wiele chorób oraz zachęcanie ich do podejmowania zmiany nawyków żywieniowych.

W ramach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie poznawali normy prawidłowego odżywiania, wyszukiwali zdrowe zamienniki tak lubianych przez wszystkich słodyczy. Do zajęć włączyliśmy mamę Marysi Bernard, Zosi Widymy i Amelki Mizerskiej, które przygotowały smaczne i zdrowe sałatki. Wszystkie desery wyglądały apetycznie
i wspaniale smakowały. Prócz tego dzieci miały możliwość degustowania orzechów, migdałów, pestek dyni, słonecznika, moreli i żurawiny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z projektu w szkolnej galerii zdjęć.