II miejsce w konkursie „Bezpiecznie od startu" dla ucznia naszej zawodówki

Utworzono: piątek, 08, kwiecień 2016

16-03-28 046 - Kopia

6 kwietnia 2016 r. w siedzibie Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie odbył się etap regionalny XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy pod hasłem „Bezpiecznie od startu". Do konkursu przystąpiło 50 uczniów z terenu województwa lubelskiego odbywających zajęcia praktycznej nauki zawodu w zakładach rzemieślniczych. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Hrubieszowie reprezentowali m.in. uczniowie naszej zasadniczej szkoły zawodowej - Sebastian Jabłoński (kl. III ZSZ) i Krystian Jabłoński (kl. II ZSZ). Konkurs składał się z dwóch etapów - części pisemnej i ustnej. Sebastian Jabłoński zajął II miejsce i 18 maja br. będzie reprezentować Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie na etapie centralnym organizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Konkurs odbywał się pod patronatem Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Okręgowego Inspektora Pracy, przy współpracy Lubelskiego Kuratora Oświaty i Zespołu Szkól Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.