„Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego"

Utworzono: poniedziałek, 11, kwiecień 2016

IMG 4139

11 kwietnia br. odbyła  się w naszej szkole żywa lekcja historii „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego" zorganizowana przez Agencję Widowisk Historycznych ARKONA. W ramach tej lekcji uczestniczącym w niej uczniom zostały przybliżone najważniejsze wydarzenia i daty z okresu Polski pierwszych Piatów. Obejrzeli oni również walki wojowników słowiańskich, a także wzięli udział w scenkach historycznych. Uczestniczyli w prezentacji oręża: zbroi, kolczug, hełmów, mieczy, tarcz i toporów (replik).

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z zajęć w szkolnej galerii zdjęć.