Projekt edukacyjny

Utworzono: wtorek, 10, maj 2016

DSC08049 - Kopia

9 maja br.. uczniowie klasy II gimnazjum (Julia Karpiuk, Roksana Megas, Daria Zarębska, Wiktoria Polit, Mateusz Gruszka, Patryk Malinowski, Jakub Nowak, Jakub Sołoducha i Bartłomiej Sochań) przedstawili efekty swojej pracy nad projektem, którego temat brzmiał: „Wpływ różnych czynników na kiełkowanie, wzrost i rozwój roślin".

Zadaniem uczniów było przeprowadzenie doświadczeń (próba kontrolna i próba badawcza), które miały sprawdzić wpływ różnych czynników (temperatury, światła, kredy, roztworu wody z solą, roztworu wody z cukrem, płynu do naczyń, nawozu, proszku do prania) na wzrost i rozwój pszenicy. Obserwując zmiany należało zapisywać ilość wyrośniętych roślin oraz ich wysokość. Zmiany dokumentowane były za pomocą zdjęć.

Kolejnym etapem było przygotowanie prezentacji multimedialnych ze swoich obserwacji, napisanie wniosków oraz wykonanie plakatów na temat budowy i czynników niezbędnych  roślinom do życia.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z projektu w szkolnej galerii zdjęć.