IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

Utworzono: piątek, 03, czerwiec 2016

IMG 5148

2 czerwca br. już po raz czwarty nasi angliści zorganizowali Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. W tym roku prezentowali się na nim uczniowie z następujących placówek: Zespół Szkół Publicznych im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach Kolonii, Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Trzeszczanach, Szkoła Podstawowa w Miączynie, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Trzeszczanach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie oraz przedstawiciele naszej szkoły.

Spośród 18 występów komisja konkursowa wyłoniła po troje laureatów w każdej kategorii wiekowej. W grupie uczniów szkół podstawowych wygrała Oliwia Adamczuk, uczennica Zespołu szkół w Grabowcu. Pozostałe miejsca zajęli: Martyna Adamczuk, Julia Kołodziejczuk z Zespołu Szkół w Wojsłąwicach oraz Weronika Chodacka z Miączyna. Wśród gimnazjalistów najpiękniej zaśpiewał duet Katarzyna Grabowiecka i Milena Seredowska; dziewczęta wystąpiły z piosenką „Fix you" z Wojsławic. Drugie i trzecie miejsce zajęły reprezentantki Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie: Aleksandra Romańczuk i Marlena Siwczuk. Jury przyznało również dwa wyróżnienia, dla Amelii Kudyby - za ogólny wyraz artystyczny i duetu Dagmara Szczepanik i Kacper Sapuła - za oryginalną interpretację utworu. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu w szkolnej galerii.