Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Wędrowaliśmy śladami Henryka Sienkiewicza

Drukuj
Utworzono: piątek, 10, czerwiec 2016

 

IMG 0845

 

       W dniu 9 czerwca br.  młodzież gimnazjum uczestniczyła w rajdzie pieszym po ziemi grabowieckiej, odwiedzając m.in. Grabowczyk, w którym na przełomie XIX i XX wieku mieszkała rodzina Czachórskich. Tam zatrzymaliśmy się przy kapliczce, która niegdyś nazywana była Sienkiewiczówką, ze względu na to, że przesiadywał przy niej Henryk Sienkiewicz podczas dwukrotnego pobytu w 1880 r. Podziwialiśmy piękne stare drzewa w zabytkowym parku sadzone rękami słynnego malarza Władysława Czachórskiego. W miejscu dawnego dworku uczniowie zostali zapoznani z historią pobytu Noblisty na naszej ziemi. Następnie udaliśmy się do Dańczypola, gdzie czekała na nas - utrudzonych wędrówką - pyszna woda ze źródełka oraz smaczna pieczona na ognisku kiełbasa przygotowana przez miejscowego sołtysa pana Zbigniewa Czerwonkę. Posiłek sprawił, że nabraliśmy sił i wyruszyliśmy w drogę powrotną, przechodząc wąwozem w stronę Bronisławki.

      Dla wielu uczniów była to pierwsza taka wyprawa do tych niezwykle urokliwych miejsc na naszej ziemi. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

    Rajd zorganizowany został we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną i dlatego opiekunkami były panie: Krystyna Czausz i Dominika Malinowska, natomiast kierownikiem rajdu – pani Teresa Goździejewska.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z rajdu w szkolnej galerii zdjęć.

 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB