Zoom Natury w Janowie Lubelskim

Utworzono: czwartek, 23, czerwiec 2016

DSCF0050

16 czerwca br. przedstawiciele klasy I A pod kierownictwem Zofii Greniuk byli    w nowoczesnym ośrodku edukacyjno - rekreacyjnym zwanym Zoom Natury w Janowie Lubelskim. To jedno z niewielu funkcjonujących miejsc w Polsce, gdzie można zobaczyć multimedialne ekspozycje: projektory 3D i multimedialne ekrany oraz panele dotykowe prezentujące najciekawsze gatunki zwierząt i roślin, żywe skamieniałości  oraz gry interaktywne. Obserwowali karmienie żółwi, chodzący pokarm dla węży i łaskotali „pieszczoszkę" jaszczurkę.

Uczniowie brali udział w laboratorium awifauny i troposfery  oraz recyklingu, i energii. Na warsztatach zmian atmosferycznych robili tęczę, szron, ruchome piaski i wylewającą się lawę z wulkanu. Była lekcja historii na Porytowym Wzgórzu, oraz przyrody w Rezerwacie Szklarnia, gdzie znajduje się arboretum. Dla poprawy kondycji fizycznej i poszukiwania przygód czekały przejażdżki „pendzokami" i Park Linowy dający dużo wrażeń i emocji bez względu na wiek.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Zoomu Natury w szkolnej galerii zdjęć