Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Rajd „Pieczony Ziemniak"

Drukuj
Utworzono: wtorek, 08, listopad 2016

 

IMG 7361

 

         W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza, w sobotę 5 listopada, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 47 Rajdzie „Pieczony Ziemniak" zorganizowanym przez PTTK w Zamościu. Na trasach rajdu w sumie wędrowało 385 turystów z Zamojszczyzny. Uczniowie gimnazjum podążali trasą: Czartoria - Góra Zamkowa - Bronisławka  - Dańczypol, natomiast grupa uczniów ze szkoły podstawowej pokonała nieco krótszą trasę wiodącą z Góry Zamkowej do Dańczypola. Po wyczerpującej wędrówce, na mecie rajdu, uczestnicy mogli pożywić się upieczonymi przy ognisku kiełbaskami oraz ziemniakami, których podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć. Odzyskawszy siły wędrowcy chętnie brali udział w organizowanych konkursach: krajoznawczym, na najpiękniejszy jesienny bukiet oraz na wykonanie rzeźby w ziemniaku. W konkursie krajoznawczym swoją wiedzą wyróżnił  się Kacper Lebiedowicz – uczeń klasy IV „b", natomiast wśród trzech najpiękniejszych jesiennych bukietów znalazła się kompozycja wykonana przez uczennice klasy VI „a": Magdę Chudobę, Justynę Czatę, Olę Greniuk, Karolinę Mojsym i Martynę Mandziuk. Ważnym punktem programu było uroczyste odsłonięcie kamiennej tablicy dla uczczenia obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. 

Impreza okazała się bardzo udana, humory dopisywały, a aura była dla nas bardzo łaskawa. Pozostały piękne wspomnienia, zdjęcia i apetyt na kolejne wędrówki.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z rajdu w szkolnej galerii zdjęć. 

 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB