IMG 1932 - Kopia

W dniach od 12 do 18 czerwca br. gościliśmy szesnaścioro  uczniów z polskiej Szkoły Podstawowej im. Mariana Zdziechowskiego w Suderwi na Litwie wraz z panią dyrektor Teresą Młyńską oraz dwiema wychowawczyniami. Goście z Litwy spędzali czas na wycieczkach, zabawach oraz spotkaniach integracyjnych. Odwiedzili m.in. najpiękniejsze zakątki Roztocza: Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Krasnobród oraz Zamość. Uczestniczyli w wycieczce do Chełma, zwiedzili Wioskę Gotów w Masłomęczu. Nie mogło zabraknąć także wizyty w Lublinie i w Kozłówce.

Podczas pobytu gości z Litwy doszło do podpisania porozumienia o wzajemnej współpracy naszego zespołu szkół ze szkołą w Suderwi oraz Fundacją im. Ks. Stefana Niedzielaka w Warszawie, której prezes - pani Jadwiga Hermaszewska osobiście odwiedziła naszą szkołę.

Przyjazd i pobyt uczniów Szkoły Podstawowej im. Mariana Zdziechowskiego  w Suderwi były możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony wielu osób i instytucji: wspomnianej już pani Jadwigi Hermaszewskiej – prezesa Fundacji im. Ks. Stefana Niedzielaka, pana Ludwika Pawłowskiego – wolontariusza tejże fundacji a także:pana Henryka Mateja – starosty zamojskiego, pana Arkadiusza Bratkowskiego – marszałka województwa lubelskiego, pana Waldemara Greniuka – wójta gminy Grabowiec, ks. Zygmunta Żółkiewskiego – proboszcza parafii św. Mikołaja w Grabowcu, Roztoczańskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Strzelce i Spółdzielni Mleczarskiej ARGO.

Wszystkim sponsorom, darczyńcom, nauczycielom, którzy codziennie towarzyszyli gościom jako opiekunowie i przewodnicy oraz pozostałym osobom zaangażowanym w godne przyjęcie uczniów polskiej szkoły na Litwie, składamy serdeczne podziękowania.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pobytu uczniów polskiej Szkoły Podstawowej im. Mariana Zdziechowskiego w Suderwi na Litwie w szkolnej galerii zdjęć.