Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sto lat niepodległości

 
 

 

„Barwy Ojczyste” – konkurs recytatorski oddziały przedszkolne

 

 

     Dnia 13.04.2018r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Barwy Ojczyste". Konkurs został zorganizowany w związku z rocznicą 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci z każdej grupy przedszkolnej recytowały wiersze o tematyce związanej z Naszą Ojczyzną.

      Występy przedszkolaków oceniało jury, w którego skład wchodziły panie: Agnieszka Jałowicka i Ewa Radelczuk.

    Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe: dzieci młodsze i dzieci starsze. W kategorii dzieci młodszych wyłoniono następujących zwycięzców:

  • I miejsce – Wiktoria Baj z oddziału Maluchy

  • II miejsce – Julian Soroka z oddziału Starszaki,

  • III miejsce – Zuzanna Krawczuk z oddziału Starszaki.

W kategorii dzieci starszych:

  • I miejsce – Julia Kulik z oddziału 0a,

  • II miejsce – Anika Nowoświatłowska z oddziału 0a,

  • III miejsce – Hubert Osuchowski z oddziału 0b.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. 

 
 
 

Ogólnopolski projekt eTwinning  „Listy do Stulatki. Sto lat Wolności"

  

      W szkole podstawowej i gimnazjum jest realizowany ogólnopolski projekt eTwinning  „Listy do Stulatki. Sto lat Wolności".  Pomysł projektu pojawił się w związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i licznymi działaniami, jakie z tej okazji podejmują szkoły. Projekt polega na pisaniu listów z życzeniami, wspomnieniami itp. do Jubilatki - Stuletniej Wolnej Polski i wysyłanie ich do naszej szkoły, gdzie w maju powstanie z nich księga pamiątkowa.
        Do projektu, którego autorką jest p. Joanna Szatraj, przystąpiło 47 szkół z całej Polski. 
 
 
 

 


Ważne wydarzenia z historii Polski na gazetkach

 
      W miesiącach styczeń – luty oraz na początku marca w klasach I-III LO wykonano gazetki nawiązujące do ważnych  wydarzeń z historii Polski, z uwzględnieniem naszej „małej Ojczyzny" – Grabowca. Gazetki przedstawiały tematykę powstania styczniowego, którego rocznicę obchodziliśmy 22 stycznia, nawiązywały również do wydarzeń z naszej najbliższej okolicy – wysiedlenia Grabowca i okolic, które dla mieszkańców Zamojszczyzny były i są do dzisiaj jednym z najtragiczniejszych faktów w naszej „małej Ojczyźnie". Uczniowie wykonali również gazetki poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

IMG 20180301 111326

 

IMG 20180301 111335 


 

„Orzeł Biały - nasza duma"

      Uczennice naszej szkoły - Magda Tuniak (kl. I LO) oraz Martyna Kaczmara (kl. V b) przygotowały prace na konkurs „Orzeł Biały - nasza duma". Prace zostały wykonane pod kierunkiem panin Zofii Greniuk. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. 
 

 P1010223        P1010226

 

       

Orzeł Biały       Praca Martyny Czaty -  uczennicy kl. Vb  została wyróżniona w etapie okręgowym Konkursu Ogólnopolskiego „Orzeł Biały – nasza duma". Organizatorem konkursu był Senat Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB