Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wydarzenia w bibliotece

   

fot

      W dniu 17 kwietnia br. w ramach obchodów Roku Patrona w bibliotece szkoły podstawowej odbył się konkurs pięknego czytania fragmentów utworów Henryka Sienkiewicza. Konkurs miał na celu m.in. propagowanie idei pięknego czytania, popularyzacji twórczości Henryka Sienkiewicza, książki i czytelnictwa wśród dzieci i skierowany był do uczniów klas III szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

Czytaj więcej...

 

 

 

fot

 

10 grudnia br. w bibliotece szkoły podstawowej odbył się Konkurs Pięknego Czytania Baśni dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

 

fot

 

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką, rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych, ich wyobraźni twórczej, popularyzacja literatury. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI i polegał na wykonaniu w dowolnej płaskiej technice plastycznej zakładki do książki. W konkursie wzięło udział 36 uczniów, którzy dostarczyli prace do dnia 27 listopada 2015 r.

Czytaj więcej...

 

fot

 

W dniu 20 listopada 2015 r. uczniowie klas czwartych odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Grabowcu.

Pani Dyrektor Krystyna Czausz oprowadziła dzieci po bibliotece, ciekawie opowiedziała o zbiorach biblioteki, pracy Biblioteki Publicznej, zachęcała do czytania i odwiedzania. Dziękujemy za miłe spotkanie!

 

 


fot1 

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada biblioteka szkoły podstawowej obchodziła bardzo uroczyście. Głównym celem obchodówbyło podkreślenie roli najpopularniejszej maskotki na całym świecie i jej znaczenia w życiu każdego dziecka.

Chociaż święto przypada w jednym dniu, poszczególne grupy odwiedzały bibliotekę od 24 do 27 listopada. Dzieci miały możliwość poznać historię powstania pluszowego misia, poznać książki, których bohaterem jest miś i obejrzeć je na bibliotecznej wystawce, wziąć udział w konkursie wiedzy o misiach, narysować misia.

W spotkaniach w bibliotece uczestniczyły dzieci z przedszkola i klas I-III. Dzień Pluszowego Misia cieszył się w tym roku dużym powodzeniem.

 

 

 


 

 

fot1

 

Wystawy w bibliotece to jedna z form promocji czytelnictwa. Zachęcają do sięgania po książkę, informują o nowościach czytelniczych w bibliotece. Promują książkę i czytanie.

 

 


 

fot1

 

Do biblioteki w czasie przerwy przychodzą dzieci by wypożyczyć książki, poczytać, odrobić lekcje, miło spędzić czas wolny.

 

 


 

 

fot1

Biblioteka szkoły podstawowej uczestniczyła w ciekawym projekcie „Czytam sobie w bibliotece”, który był interesującym pomysłem na promocję czytelnictwa, skierowanym do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5 – 8 lat.

Projekt organizowany był przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Egmont. Nasza biblioteka znalazła się w gronie 900 bibliotek szkolnych i publicznych z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie.

Na podstawie otrzymanych kompletów książek i pakietów scenariuszy na przełomie października i listopada odbyły się w bibliotece spotkania z młodymi czytelnikami. Akcja „Czytam sobie w bibliotece” pokazała dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Zajęcia te będą kontynuowane nadal w ciągu roku szkolnego.

 

 


 

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

29.10.2015 r. w bibliotece szkoły podstawowej

odbył się Konkurs Pięknego Czytania

dla uczniów klas III.

Celem konkursu było kształcenie umiejętności pięknego czytania, rozwijanie nawyków czytelniczych, zachęcenie do czytania i wypożyczania książek, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Czytaj więcej...

fot1

 

 


 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB