Książki Naszych Marzeń

fot

Nasza biblioteka przystąpiła do programu

„Książki Naszych Marzeń”.

To program rządowy polegający na dofinansowaniu bibliotek szkolnych w celu zakupu ciekawych pozycji książkowych. Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w tym programie i będzie on realizowany w roku szkolnym 2015/2016.

Program umożliwi zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich zainteresowań czytelniczych. Za środki budżetu biblioteka zakupi książki, które zainteresują młodych czytelników, zachęcą do sięgnięcia po kolejna książkę. Książki będą wybierane przez uczniów, ponieważ mają to być utwory, którymi autentycznie dzieci są zainteresowane.

Podstawowym efektem programu ma być zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą oni doświadczyć przyjemności z czytania jako sposobu zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zainteresowań i zdolności, miłego spędzenia wolnego czasu.

Zachęcamy rodziców oraz uczniów do współpracy z biblioteką szkolną!