Spotkania w bibliotece 2015/16

Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

fot1

Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada biblioteka szkoły podstawowej obchodziła bardzo uroczyście. Głównym celem obchodów było podkreślenie roli najpopularniejszej maskotki na całym świecie i jej znaczenia w życiu każdego dziecka.

Chociaż święto przypada w jednym dniu, poszczególne grupy odwiedzały bibliotekę od 24 do 27 listopada. Dzieci miały możliwość poznać historię powstania pluszowego misia, poznać książki, których bohaterem jest miś i obejrzeć je na bibliotecznej wystawce, wziąć udział w konkursie wiedzy o misiach, narysować misia.

W spotkaniach w bibliotece uczestniczyły dzieci z przedszkola i klas I-III. Dzień Pluszowego Misia cieszył się w tym roku dużym powodzeniem.

„Czytam sobie w bibliotece”

fot

Biblioteka szkoły podstawowej uczestniczyła w ciekawym projekcie „Czytam sobie w bibliotece”, który był interesującym pomysłem na promocję czytelnictwa, skierowanym do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5 – 8 lat.

Projekt organizowany był przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Egmont. Nasza biblioteka znalazła się w gronie 900 bibliotek szkolnych i publicznych z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie.

Na podstawie otrzymanych kompletów książek i pakietów scenariuszy na przełomie października i listopada odbyły się w bibliotece spotkania z młodymi czytelnikami. Akcja „Czytam sobie w bibliotece” pokazała dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Zajęcia te będą kontynuowane nadal w ciągu roku szkolnego.