Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„Tydzień Grecki" w grupie świetlicowej „Słoneczka"

 

 

       W bieżącym miesiącu z grupą „Słoneczka" zorganizowaliśmy w świetlicy „Tydzień Grecki". Dzieci odnalazły w atlasach geograficznych położenie Grecji. Zwróciły uwagę na wyspiarski charakter kraju i górzyste ukształtowanie terenu. Oglądając albumy krajoznawcze i uczestnicząc w zajęciach komputerowych dzieci zapoznały się ze starożytnymi cudami architektury greckiej. Dowiedziały się jak wygląda flaga i godło Grecji. Staraliśmy się przybliżyć sobie antyczną kulturę kraju czytając na głos wybrane mity greckie – między innymi mit o Dedalu i Ikarze oraz o Zeusie i górze Olimp. „Tydzień Grecki" zakończyliśmy zajęciami kulinarnymi, na których dzieci wykonywały sałatkę grecką z oliwkami i serem fetą oraz degustowały rybę po grecku.

Czytaj więcej...

„Tydzień Włoski" w grupie świetlicowej „Słoneczka"

 

     W grudniu br. „Słoneczka" poznawały kulturę i obyczaje Włoch. Dzieci oglądały kolorowe albumy z głównymi atrakcjami kraju: zabytkowymi miastami, górami. Poznały flagę, godło państwa. Podczas zajęć komputerowych oglądały zdjęcia z wycieczki pani Ewy Kanikuły po Rzymie, Florencji, Wenecji oraz wysłuchały jej relacji. Dzieci chętnie kolorowały malowanki z włoskimi lamborghini, ferrari, maserati. Najwięcej jednak wrażeń przyniosło wspólne pieczenie pizzy w szkolnej kuchni. Oczywiście, z dużą ilością grzybów, sera i keczupu, jak na włoską pizzę przystało. Doświadczenie to na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci.

 

Oglądamy albumy o Włoszech

 

 

Malujemy flagę Włoch

 

Poznajemy marki samochodów: ferrari, lamborghini, maserati

 IMG 1117

 

Na zajęciach komputerowych

 

Pieczemy pizzę

 

 

 

„Tydzień Francuski" w grupie świetlicowej „Słoneczka"

       W listopadzie dzieci zapoznały się z kulturą i obyczajami Francji. Podczas pracy z mapą poznały główne miasta, rzeki, góry tego kraju. Malowały flagę Francji, poznały jej walutę, główne marki samochodów (renault, citroën, peugeot), uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. W trakcie zajęć dzieci poznały francuskie przysmaki, takie jak: kawior, łosoś, oliwki, krewetki, ciasta francuskie. Było to dla nich ciekawym doświadczeniem.

 

Pracujemy z mapą

 

Malujemy flagę Francji

 

Poznajemy marki francuskich samochodów

 

Poznajemy francuskie przysmaki

 

 


 

 

 

Grupa świetlicowa „Słoneczka” przed Świętem Niepodległości

Malujemy flagę Polski

 

Z wizytą w Izbie Pamięci

„Tydzień Niemiecki" w świetlicy szkolnej

W bieżącym roku szkolnym grupa świetlicowa „Słoneczka" rozpoczęła cykl zajęć „Poznajemy kraje Unii Europejskiej".

W październiku dzieci bliżej poznały kulturę i obyczaje mieszkańców Niemiec. W „Tygodniu Niemieckim" pracowały z mapą – poznały główne miasta, rzeki, góry. Dzieci oglądały kolorowe albumy z atrakcyjnymi obiektami przyrody i zabytkami. Poznały niemieckie marki samochodowe, takie jak: mercedes, opel, audi, bmw. Malowały flagę Niemiec, czytały na głos „Baśnie braci Grimm", a także oglądały baśnie w szkolnej bibliotece. Na zajęciach kulinarnych wykonały sałatkę ziemniaczaną popularną w Niemczech.

 

 

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB