Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wydarzenia

 

We wtorek, 12 maja br. odbyła się w naszej szkole „Olimpiada Świetlicowa”. Wzięły w niej udział wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Organizatorem tej sportowej imprezy byli wychowawcy świetlicy.

Czytaj więcej...

30 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wychowankowie naszej świetlicy czynnie włączyli się w jej przygotowanie. Tym razem dzieci przygotowały pod kierunkiem pani Beaty Jaworskiej „Walc kwiatów” – taniec kwiatów do muzyki Johanna Straussa pt. „Nad pięknym modrym Dunajem”. Wśród zaproszonych gości, którzy obejrzeli nas byli: wójt Gminy Grabowiec pan Waldemar Greniuk, proboszcz parafii św. Mikołaja w Grabowcu ks. Dziekan Zygmunt Żółkiewski, członkowie Rady Gminy, sołtysi oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Występ naszych wychowanków został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami.

 

 


kleks

W marcu zorganizowaliśmy w naszej świetlicy Tydzień Pana Kleksa. Wszyscy przenieśliśmy się oczami wyobraźni do jego akademii i nie ma co ukrywać, że czuliśmy się tam doskonale. Pierwszego dnia wspólnie obejrzeliśmy film pt.: „Akademia Pana Kleksa”, a potem wszystko potoczyło się bajkowo. Wszyscy wpadli w wir zabaw i zajęć, które pozwoliły rozwijać naszą wyobraźnię oraz kreatywne i abstrakcyjne myślenie.

Czytaj więcej...

 

W poniedziałek 9 marca w naszej świetlicy radośnie obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym uroczystym dniu chłopcy złożyli koleżankom najserdeczniejsze życzenia. Na dziewczynki czekało również wiele atrakcji przygotowanych przez ich kolegów. Na początek wszystkie dziewczynki zostały zaproszone do „Salonu piękności”, gdzie starsze koleżanki z gimnazjum wykonały im makijaż i manicure. Nie ma co ukrywać, nasze małe kobietki były zachwycone.

Czytaj więcej...

W dniach od 18 do 24 lutego w naszej świetlicy odbyło się wiele zajęć, które miały na celu uświadomienie dzieciom na czym polega zdrowe odżywianie i jaki ono ma wpływ na ich rozwój. W ramach tych zajęć dzieci zapoznały się z piramidą zdrowia, wspólnie klasyfikowały produkty na zdrowe i te szkodliwe dla zdrowia oraz układały jadłospis na cały dzień. W każdej grupie odbyły się także zajęcia kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały smaczne i zdrowe sałatki, pasty na kanapki oraz deser w postaci zdrowych batonów. Podsumowaniem tych zajęć była wspólna debata na temat „Zdrowie na talerzu”. Podczas debaty dzieci dyskutowały na temat roli warzyw i owoców w prawidłowym odżywianiu się oraz o przyczynach i skutkach niewłaściwego odżywiania się.

 


 

fot

           W poniedziałek 8 grudnia naszą świetlicę odwiedził emerytowany górnik Kopalni Węgla Kamiennego „Piast”, pan Marian Cholewa. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o ciężkiej pracy w kopalni oraz niesamowite legendy związane z pracą pod ziemią. Na prośbę dzieci zaprezentował elementy munduru górniczego, które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że kolory pióropuszy oznaczają stopnie górnicze. Zaproszony gość wyjaśnił, dlaczego święto górników nazywane jest „Barbórką” oraz przypomniał wszystkim o niebezpieczeństwach grożących górnikom podczas ich pracy.

 

Czytaj więcej...

         

fot

          15 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych, przygotowany przez dzieci ze świetlicy szkolnej, samorząd uczniowski oraz uczniów gimnazjum, którzy pracowali pod okiem nauczyciela plastyki. Na kiermaszu każdy mógł zakupić własnoręcznie wykonane ozdoby, m.in. choinki, kartki świąteczne, aniołki, stroiki. Oczywiście nie zabrakło słodkości, które cieszyły się ogromną popularnością. Kiermaszowi towarzyszyła miła i świąteczna atmosfera. Być może wpisze się on na stałe w kalendarz uroczystości w naszej szkole.

Czytaj więcej...

fot

W środowe popołudnie 26 listopada br. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup: „Biedronki” i „Świetliki”, wychowawcy świetlicy, nauczyciele z klas I – III, rodzice oraz dziadkowie.

Czytaj więcej...

IMG 6808

Andrzejki to jeden z nielicznych wieczorów, kiedy możemy zajrzeć w swoją przyszłość. Stanowią również dobrą okazję do zorganizowania wspaniałej zabawy. W tym roku ponownie tradycji stało się zadość i 27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z klas I – III szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

IMG 6515

W czwartek 6 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego. Wychowankowie naszej świetlicy włączyli się w przygotowanie części artystycznej, zaprezentowanej podczas tej uroczystości. Tym razem uczniowie, pod kierunkiem pani Beaty Jaworskiej, zaprezentowali taniec cheerleaderek i kibiców. Było bardzo dynamicznie, wesoło i patriotycznie, ponieważ wszyscy wystąpili w barwach narodowych. Jednym z elementów tej uroczystości był pokaz różnych dyscyplin sportowych. Nasi uczniowie bardzo wytrwale dopingowali swoich kolegów i koleżanki podczas tego pokazu.

 


 

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB