kleks

W marcu zorganizowaliśmy w naszej świetlicy Tydzień Pana Kleksa. Wszyscy przenieśliśmy się oczami wyobraźni do jego akademii i nie ma co ukrywać, że czuliśmy się tam doskonale. Pierwszego dnia wspólnie obejrzeliśmy film pt.: „Akademia Pana Kleksa”, a potem wszystko potoczyło się bajkowo. Wszyscy wpadli w wir zabaw i zajęć, które pozwoliły rozwijać naszą wyobraźnię oraz kreatywne i abstrakcyjne myślenie.

W murach akademii Pana Kleksa tworzyliśmy kolekcję guzików szpaka Mateusza, uczestniczyliśmy w lekcji kleksografii, tworzyliśmy portrety Pana Ambrożego Kleksa, a nawet zajrzeliśmy do „Fabryki Dziur i Dziurek”. Nie obyło się również bez muzyki, ponieważ czekały na nas zajęcia karaoke, podczas których śpiewaliśmy piosenki lubiane przez naszego bohatera i jego uczniów. Oczywiście największą popularnością cieszyła się „Kaczka Dziwaczka”.

Pan Kleks zazwyczaj przeglądał sny swoich uczniów w lusterkach i zmieniał je, jeśli były złe. My wzięliśmy udział w konkursie „Senne lusterka Pana Kleksa” i sami zaprojektowaliśmy takie lusterka. Zabawa była wyśmienita i każdy z nas mógł popuścić wodze swojej wyobraźni. Efekty były wspaniałe.

Na zakończenie tego tygodnia wszystkie nasze prace zostały zaprezentowane na wystawie i rozstrzygnięto konkurs. Na pożegnanie otrzymaliśmy od Pana Ambrożego jego ulubione piegi, które chętnie prezentowaliśmy na naszych buziach. Wyglądaliśmy świetnie!