Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IX EDYCJA

Projekt do programu edukacyjnego „TRZYMAJ FORMĘ” 

 realizowany w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza 

 w Grabowcu

  


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

W dniach od 18 do 24 lutego w naszej świetlicy odbyło się wiele zajęć, które miały na celu uświadomienie dzieciom na czym polega zdrowe odżywianie i jaki ono ma wpływ na ich rozwój. W ramach tych zajęć dzieci zapoznały się z piramidą zdrowia, wspólnie klasyfikowały produkty na zdrowe i te szkodliwe dla zdrowia oraz układały jadłospis na cały dzień. W każdej grupie odbyły się także zajęcia kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały smaczne i zdrowe sałatki, pasty na kanapki oraz deser w postaci zdrowych batonów. Podsumowaniem tych zajęć była wspólna debata na temat „Zdrowie na talerzu”. Podczas debaty dzieci dyskutowały na temat roli warzyw i owoców w prawidłowym odżywianiu się oraz o przyczynach i skutkach niewłaściwego odżywiania się.

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

Aktywnie spędzamy czas wolny zimą

fot

                Dnia 19.01.2015 r. nasza szkoła zorganizowała wyjazd na lodowisko w Zamościu, by poprawić swoją kondycję i wyrzeźbić znakomitą sylwetkę.

Jazda na łyżwach to dość popularny sport zimowy. Do uprawiania tego sportu nie potrzeba dużych nakładów finansowych, a lodowiska są łatwo dostępne.

Czytaj więcej...

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB