Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Przestrzeń wspólna - Modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu

 

 

Drodzy rodzice, uczniowie i sympatycy naszego Zespołu Szkół!

       Szkoła podstawowa przystąpiła do konkursu w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę organizowanego przez Grupę Eurocash. Partnerem naszym są Delikatesy Centrum w Grabowcu.

        Aby wspomóc nasze szanse na modernizację pracowni komputerowej (zakup nowych komputerów) oddaj głos na naszą inicjatywę. Można to zrobić w dwojaki sposób:

1. Oddając głos na naszą inicjatywę poprzez podaną stronę wybierając województwo i powiat, pokażą się wtedy nasza inicjatywa Modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół Im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu

lub 

2. Robiąc zakupy w Delikatesach Centrum w Grabowcu oraz wysyłając zdjęcie paragonu na numer 661 005 990 , można głosować również ze strony dołączając zdjęcie. 

Paragon do 15 zł daje nam 5 pkt, natomiast powyżej 15 zł to 10 pkt.

        Jest to ogromna szansa dla naszej szkoły i gminy, ponieważ mamy możliwość pozyskania funduszy.

Prosimy głosuj na nas i zachęcaj do głosowania znajomych!

 

LH baner www 750x200

Jubileusz 750-lecia Grabowca

 

 

      W tym roku obchodzimy 750-lecie istnienia Grabowca. Z tej okazji w dniach 21 – 23 września odbyły się uroczystości jubileuszowe, w których nasza szkoła miała także swój udział. Pierwszego dnia nasi uczniowie tańczyli poloneza przed budynkiem Urzędu Gminy. Drugiego dnia – przy deszczowej pogodzie – prezentowali swoje umiejętności podczas okolicznościowego festynu („Taniec Flagi" – uczniowie klasy IV pod opieką pani Jolanty Bednaruk vel Bednarczuk, Krystyny Wróbel, Jolanty Sieczkowskiej; taniec nowoczesny – uczniowie klasy III A pod opieką pani Zofii Bednarczuk; taniec wróżek – uczniowie klasy Va pod opieką pani Hanny Pedowskiej; występy wokalne pod opieką pana Karola Chilewicza). Trzeciego dnia uczniowie wystąpili z częścią artystyczną podczas uroczystości patriotyczno-religijnych w Grabowcu Górze.

      Szkoła otrzymała okolicznościowy medal upamiętniający 750-lecie Grabowca w dowód uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Grabowca oraz zasługi na rzecz jego mieszkańców. Medal ten stanowił również podziękowanie za podejmowanie działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość lokalną naszej osady. Z racji jubileuszu wydany został album pamiątkowy przybliżający historię Grabowca i jego mieszkańców. 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z obchodów jubileuszu w szkolnej galerii zdjęć

 

 

Porozumienie w sprawie „Gminnego Centrum Ruchu Drogowego” w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu – podpisane!

DSCN4972

 

14 września 2018 r. w Zespole Szkół w Grabowcu zostało podpisane porozumienie pomiędzy:

  1. Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Zamościu reprezentowanym przez Dyrektor Pana Janusza Szatkowskiego,

  2. Zespołem Szkół im. Henryka w Grabowcu reprezentowanym przez Dyrektor Panią Elżbietę Widyma,

  3. Gminą Grabowiec reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Waldemara Greniuka.

Zawarte porozumienie ma na celu powstanie bazy dydaktycznej BRD w naszej szkole służącej rozwijaniu uzdolnień, podnoszeniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych uczniów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Planowany termin otwarcia to: 6 grudnia 2018 r. podczas uroczystej gali podsumowania XI Edycji Konkursu Plastycznego „Bezpieczni na drodze.”

 

 

 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

        W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku odbędzie się on w piątek 28 września 2018 r. Akcja ŚDTM jest wydarzeniem szkolnym i aby uczniowie wzięli w niej udział powinni się przygotować, przypominając sobie tabliczkę mnożenia. Można to robić w domu z rodzicami, podczas lekcji, w trakcie zabaw. Aby zostać Ekspertem Tabliczki mnożenia należy odpowiedzieć bezbłędnie na 5 pytań. Życzymy powodzenia!

           Koordynatorem akcji jest nauczycielka matematyki p. Marzena Salińska.

 

II miejsce naszej uczennicy w Biegu Pamięci – Włochy 44

Dyplo-W.Surma
 
Wiktoria Surma, uczennica kl. VI a szkoły podstawowej zajęła II miejsce w biegu na dystansie 800 m.

 

Podkategorie

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB