P1730122

W dniu 28 lutego br. w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Turniej cieszył się dużą frekwencją. Swoją wiedzę postanowiło sprawdzić 52 uczniów Zespołu Szkół w Grabowcu.

Gminne eliminacje przebiegały w trzech kategoriach:

• Grupa I  – szkoły podstawowe (kl I-IV),
  • Grupa II – szkoły podstawowe (kl V-VIII),
  • Grupa III – szkoły ponadpodstawowe .

W wyniku przeprowadzonych testów wyłoniono następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Grupa I:

• I miejsce – Paweł Gruszka,
  • II miejsce – Wiktor Staszczuk,
  • III miejsce – Oliwia Robaczyńska ex aequo Mikołaj Kamiński.

Grupa II:

• I miejsce – Alicja Bednarczyk,
  • II miejsce – Dominika Smoła,
  • III miejsce – Błażej Hołdaś.

Grupa III:

• I miejsce – Alan Kusy,
  • II miejsce – Julia Jóźwiak,
  • III miejsce – Maja Pedowska.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii otrzymali statuetkę, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę ufundowaną przez Urząd Gminy w Grabowcu.

Na zakończenie eliminacji nagrody i gratulacje laureatom i uczestnikom przekazali Wójt Gminy Bartosz Popek, Dyrektor ZS pani Elżbieta Widyma oraz druh Piotr Boczkowski w imieniu Komendanta Gminnego ZOSP RP Mirosława Bednarczyka.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 31 marca br. w KM PSP w Zamościu, kwalifikują się zdobywcy pierwszego miejsca z każdej grupy wiekowej. Będą oni reprezentować Gminę Grabowiec w dalszych zmaganiach turniejowych. Zwycięzcom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Związek OSP RP, ZS im. Henryka Sienkiewicza, GOK oraz GBP w Grabowcu.