Ważne w roku szkolnym 2007/2008

Czerwiec:

- Szkoła podstawowa zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych etapu powiatowego XX edycji Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego w roku szkolnym 2007/2008.
- Dziecko z przedszkola Gabriela Koszel zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Opiekun przyrody”.
- Zespół otrzymał „Znak Jakości Interkl@sa” na rok szkolny 2008/09.
Maj:

- Uczennica klasy III gimnazjum Magda Pieczykolan otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Śladami Henryka Sienkiewicza” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu.

- Drużyna dziewcząt z gimnazjum, w składzie: Milena Oleszczuk, Paulina Błaszczuk, Monika Kozłowska, Edyta Sieczkowska, Justyna Siedlecka, Katarzyna Pieczykolan, zajęły I miejsce w klasyfikacji końcowej klubów w III Turnieju Siatkówki Plażowej Dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Olimp – Krasnobród 2008.

- Wyniki konkursów towarzyszących XVI Ogólnopolskiemu Zlotowi Szkół Sienkiewiczowskich w Olecku. -- W kategorii: konkurs literacki „Puszcza najlepsza to w świecie forteca” – motyw puszczy w twórczości Henryka Sienkiewicza, I miejsce zajęła uczennica III klasy gimnazjum Anna Wilczyńska. -- W konkursie plastycznym „Maskotka Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich” nagrodę przyznano uczennicy klasy II szkoły podstawowej, Kindze Grosman. -- W konkursie informatycznym „Postać literacka z utworów Henryka Sienkiewicza” II miejsce zajęła uczennica klasy II gimnazjum Karolina Szwarnowska.

- Uczennica II klasy szkoły podstawowej Joanna Margol zajęła II miejsce w formie plastycznej VII Regionalnego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

- Uczennica II klasy gimnazjum Agata Koperska zajęła III miejsce w formie plastycznej VII Regionalnego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

- Podczas Dnia Patrona podsumowano konkursy sienkiewiczowskie.
W konkursie plastycznym „Śladami Stasia i Nel” przyznano: I miejsce – Anita Burda kl. II a, II miejsce – Klaudia Koczołap kl. II a, III miejsce – Monika Ciszewska kl. III a.

W konkursie czytelniczym fragmentów prozy Henryka Sienkiewicza przyznano: I miejsce – Joanna Margol, Karol Kudyba i Klaudia Jędruszczak, II miejsce – Łukasz Całka i Dawid Nowosielski, III miejsce – Sandra Nowaczewska.

W międzyszkolnym konkursie plastycznym „Bohaterowie lektur szkoły podstawowej i gimnazjum” przyznano w kategorii szkoły podstawowej: I miejsce – Justyna Gmitrowicz kl. IV a, II miejsce – Gabriela Sawicka kl. IV b, III miejsce – Karolina Chudoba kl. IV b. W kategorii gimnazjum przyznano: I miejsce – Karolina Szwarnowska kl. II C, II miejsce – Magda Pieczykolan kl. III A, III miejsce – Ewelina Margol kl. I C.

W konkursie literackim „Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy” nagrodę otrzymał Kamil Banach kl Va.
W konkursie ortograficznym „O pióro Henryka Sienkiewicza” nagrodę otrzymała Monika Wichlej kl. VI b.

W konkursie literackim „Nam Sienkiewicz patronuje” nagrody otrzymali: Anna Wilczyńska, Magdalena Skrzyńska, Patryk Szczuka z kl. III A, Katarzyna Pieczykolan z kl. III B i Justyna Siedlecka z kl. III C.

W konkursie interpretacji prozy Henryka Sienkiewicza przyznano: I miejsce – Aneta Ciszewska kl. I A, II miejsce – Sylwia Kwietniewska kl. I B, III miejsce – Arleta Mil kl. I C.

W konkursie plastycznym „Śladami bohaterów utworów Henryka Sienkiewicza” nagrodę otrzymała Sylwia Kwietniewska z kl. I B.
W konkursie matematycznym „Sienkiewicz w liczbach” nagrodę otrzymali: Sylwia Kwietniewska i Wojciech Jabłoński z kl. I B.

W projekcie interdyscyplinarnym „Ekspedycja w głąb kultury”: I miejsce zajęła Marta Kwiatkowska kl. I C, II miejsce – Łukasz Radelczuk kl. I B, III miejsce – Monika Kozłowska kl. II A.
Kwiecień:

- Zespół teatralny „Śmieszki”, w skład którego wchodzą uczniowie II klasy szkoły podstawowej, działający pod opieką p. Jolanty Sieczkowskiej, otrzymał wyróżnienie za spektakl „Przygoda Ani” wystawiony podczas Przeglądu Powiatowego Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Zamościu.

- Integracyjny zespół teatralny „Stokrotki” w skład którego wchodzą uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, działający pod opieką p. Agaty Kudyby i p. Krystyny Wróbel, zdobył I miejsce za spektakl „Ciuciubabka” wystawiony podczas Powiatowego Przeglądu Szkolnych Teatrzyków Dziecięcych w Złojcu.

- Uczniowie szkoły podstawowej: Rafał Kot, Karolina Włodarska, Dorota Gąska, Łucja Knap, otrzymali wyróżnienie w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”.

- Uczennice gimnazjum: Ewelina Margol, Karolina Szwarnowska, otrzymały wyróżnienie w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”.

- Uczennica III klasy gimnazjum Anna Wilczyńska otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „VIII Spotkanie z Mitologią” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu.

- Uczennica I klasy gimnazjum Sylwia Kwietniewska otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „VIII Spotkanie z Biblią” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu.

- Uczeń gimnazjum Paweł Nowak został laureatem IV Regionalnego Konkursu Informatycznego @LGORYTM.

- Uczennica gimnazjum Magdalena Skrzyńska została laureatem konkursu matematycznego "ZAGIMAK".
Marzec:

- Uczennice szkoły podstawowej: Kontek Ewelina, Greniuk Agnieszka, Sawicka Milena, Czechyra Monika, Tomkiewicz Aleksandra, Kozar Ewelina, Soroka Anna, Kudyba Anita zajęły I miejsce w Powiatowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w Szczebrzeszynie i zakwalifikowały się do turnieju rejonowego.

- Uczniowie szkoły podstawowej: Malinowski Adrian, Mamczur Arkadiusz, Węcławik Karol, Staszczuk Dominik, Szajuk Adrian, Jurek Kamil zajęli I miejsce w Powiatowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców „2” w Grabowcu i zakwalifikowali się do turnieju rejonowego.

- Uczniowie szkoły podstawowej: Małyszka Mateusz, Paradowski Robert, Sitarz Bartłomiej, Radomski Adam, Romanowski Damian, Malinowski Krzysztof, Szumiło Dawid, Tryniecki Krzysztof, Balicki Łukasz, Lipiak Tomasz zajęli I miejsce w Powiatowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców „4” w Grabowcu i zakwalifikowali się do turnieju rejonowego.

- Uczniowie gimnazjum zajęli III miejsce w III Turnieju Siatkówki Dziewcząt o "Puchar Orła" w Starym Zamościu.
Luty:
- Uczniowie gimnazjum: Łukasz Radelczuk, Wojciech Jabłoński, Patryk Nowak, Kamil Błaszczuk, Tomasz Oleszczuk, Emil Krygiel, Jarosław Grabarczuk, Bartłomiej Daniluk zajęli I miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców "Siatkarska Championada".
- Uczniowie szkoły podstawowej: Adrian Malinowski, Arkadiusz Mamczur, Karol Węcławik, Dominik Staszczuk, Patryk Szajuk, Mateusz Daniluk zajęli III miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców (dwójki) o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu.
- Uczniowie szkoły podstawowej: Mateusz Małyszka, Adam Radomski, Bartłomiej Sitarz, Krzysztof Malinowski, Dawid Szumiło, Krzysztof Tryniecki, Łukasz Balicki, Damian Romanowski, Tomasz Lipiak zajęli III miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców (czwórki) o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu.
- Bierzemy udział w akcji "Trzymaj formę".
- Komisja konkursowa wybrała kandydata na stanowisko dyrektora zespołu: Elżbieta Widyma.
- Zakupiono trzy gry świetlicowe: piłka nożna.
Styczeń:
- Bierzemy udział w programie "Dzień Bezpiecznego Internetu".
- Uczniowie gimnazjum biorą udział w programie "Uczniowie z klasą" (druga edycja).

Grudzień:
- Szkoła podstawowa zespołu przystąpiła do XX Edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego. Bierzemy udział w alercie po raz piąty.
- Jeden nauczyciel uzyskał certyfikat egzaminatora ECDL e-Obywatel.
- Uczniowie szkoły podstawowej Mateusz Seń (II), Dominika Gruszka (IV)otrzymali nagrodę za pracę na międzyszkolny konkurs literacki organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu.
Listopad:
- Drużyna dziewcząt (Błaszczuk Paulina, Sieczkowska Edyta, Pieczykolan Katarzyna, Kozłowska Monika, Szwarnowska Karolina,Pieczykolan Magda, Oleszczuk Milena, Kucharska Kamila, Kozar Diana, Greniuk Anna, Medak Angelika, Kaspruk Patrycja)zajęła I miejsce w Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Miączynie.
- Uczennica szkoły podstawowej Agnieszka Greniuk zajęła I miejsce w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Gdzie jesteś jesieni?".
- Uczennica gimnazjum Magda Pieczykolan zajęła II miejsce w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Gdzie jesteś jesieni?".
Październik:
- Szkoła podstawowa otrzymała dofinansowanie na wycieczkę do Warszawy (która odbyła się w dniach 25-27.10.1007 r.)wysokości 5000 zł w ramach programu wycieczek edukacyjnych do miejsc pamięci narodowej "Podróże historyczno-kulturowe w czasie i przestrzeni".
- Gimnazjum otrzymał dofinansowanie na wycieczkę do Trójmiasta (która odbyła się w dniach 3-5.10.2007 r.) wysokości 8450 zł w ramach programu wycieczek edukacyjnych do miejsc pamięci narodowej "Podróże historyczno-kulturowe w czasie i przestrzeni".
- Jeden nauczyciel otrzymał nagrodę ministra, dwóch nauczycieli otrzymało nagrodę wójta a siedmiu nagrodę dyrektora zespołu.
Uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR.
Wrzesień:
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum prowadzą blogi.
- Zespół odwiedził profesor Lech Ludorowski wraz z pisarzem Jerzym Sprawką.
- strony internetowe konkursów, w których biorą udział uczniowie naszego zespołu:

SP i G


G

- pięciu nauczycieli otrzymało certyfikat "Nauczyciela z klasą",
- uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczęszczają do szkoły w mundurkach.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010