Ważne w roku szkolnym 2005/2006

Uczeń (Tomasz Lipiak) szkoły podstawowej został laureatem konkursu matematycznego "Szpak".
Podczas Integracyjnych Dni Kultury Młodzieżowej "Na granicy" w Tarnogórze uczniowie zajęli I miejsce (Zuzanna Bekier, Wojciech Jabłoński), II miejsce (Mateusz Szostakiewicz) i III miejsce (Szymon Jaroszyński) w biegu ulicznym; III miejsce (Wojciech Jabłoński) w turnieju tenisa stołowego; III miejsce (Ewelina Korzeniowska) w konkursie recytatorskim poezji Zbigniewa Herberta. Ponadto drużyna z gimnazjum zajęła I miejsce w turnieju piłki siatkowej.
Uczeń (Mateusz Szostakiewicz) gimnazjum zajął I miejsce w XIII Ogólnopolskim Cukrowniczym Biegu Ulicznym w Werbkowicach.
Uczeń (Mateusz Szostakiewicz) gimnazjum zajął II miejsce w VIII Biegu Herbowym w Hrubieszowie.
W V Regionalnym Konkursie Twórczości "Zawsze niech będzie" w kategorii forma plastyczna uczennice szkoły podstawowej zajęły II (Ewelina Margol)i III (Agnieszka Greniuk) miejsce, natomiast w kategorii forma literacka nauczycielka szkoły podstawowej otrzymała wyróżnienie (Krystyna Wróbel).
Praca uczennic (Wioleta Dobrowolska, Katarzyna Koszuta) gimnazjum otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Miejsca związane z życiem lub twórczością Henryka Sienkiewicza" - w kategorii karta pocztowa.
Prezentacja multimedialna uczennic (Kinga Panas, Karolina Prystupa, Ilona Surma) gimnazjum zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Dzień Patrona w mojej szkole".
Drużyna (Karolina Szwarnowska, Patrycja Kaspruk, Anna Kruk, Anna Maria Greniuk, Joanna Panas, Angelika Medak, Barbara Justyna Jaroszyńska, Aneta Romanowska) ze szkoły podstawowej zajęła I miejsce w powiatowych igrzyskach w mini siatkówce dziewcząt.
Drużyna ze szkoły podstawowej (Jakub Bednaruk vel Bednarczuk, Wojciech Jabłoński, Łukasz Wojciech Radelczuk, Tomasz Oleszczuk,Patryk Nowak, Bartłomiej Daniluk) zajęła I miejsce w powiatowych igrzyskach w mini siatkówce chłopców "dwójki"; w rejonie także I miejsce; w województwie IV miejsce.
Drużyna ze szkoły podstawowej (Damian Kontek, Przemysław Norbert Prokop,Patryk Mech, Grzegorz Kawka, Kamil Steć, Wojciech Michalak, Kamil Węcławik, Kamil Kleban) zajęła I miejsce w powiatowych igrzyskach w mini siatkówce chłopców "trójki"; w rejonie II miejsce.
W zespole przeprowadzony został międzyszkolny konkurs przyrodniczo - ekologiczno - zdrowotny "Przyroda Potrzebuje Przyjaciół". W konkursie wzięły udział drużyny z 8 szkół: Zamościa, Miączyna, Kotlic, Trzeszczan, Niewirkowa, Sitna i Grabowca. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP Nr 4 w Zamościu, drugie miejsce drużyny ze SP w Sitnie i SP w Grabowcu, trzecie drużyna ze SP Nr 8 w Zamościu.
Zespół teatralny szkoły podstawowej "Śmieszki" otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Zamościu.
Drużyna z gimnazjum zajęła I miejsce w powiatowej gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt (następnie w rejonowych V miejsce).
Drużyna (Karol Boczkowski, Kamil Dominik Szumiło, Daniel Bednarczuk, Łukasz Steć, Łukasz Flak, Patryk Daniluk, Karol Lisiuk,Piotr Bronisław Bojko, Dawid Saliński, Patryk Piotr Szczuka, Marcin Siedlecki, Adrian Oleszczuk)z gimnazjum zajęła V miejsce w rejonowej gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców.
Drużyna (Magda Pieczykolan, Edyta Sieczkowska, Kamila Kucharska, Milena Oleszczuk, Wioleta Dobrowolska, Beata Kudyba, Justyna Siedlecka, Paulina Stanisława Błaszczuk)z gimnazjum zajęła V miejsce w rejonowej gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt.
Drużyna z gimnazjum zajęła V miejsce w eliminacjach wojewódzkich w IV Ogólnopolskim Konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"
Drużyna z gimnazjum zajęła I miejsce w Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt (Miączyn).
W zespole przeprowadzono "Zawody Matematyczne". W konkursie wzięły udział cztery drużyny z dwóch szkół podstawowych: Grabowca i Świdnik. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Grabowca, drugie ze Świdnik.
Uczeń szkoły podstawowej otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym "W grudniowy dzień" (Hrubieszów).
Uczennica szkoły podstawowej (Joanna Panas) i uczennica gimnazjum (Katarzyna Koszuta) zajęły drugie miejsce a druga uczennica gimnazjum (Wioleta Dobrowolska) wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje Boże Narodzenie"(Lublin). Zdjęcia prac nagrodzonych umieszczono w katalogu wystawy pokonkursowej.
Uczniowie szkoły podstawowej zajęli pierwsze (Anna Marta Greniuk), drugie (Sylwia Kwietniewska)i trzecie miejsce (Karol Dziwiński) w I Międzyszkolnym Konkursie Literacko - Plastycznym "O pióro Henryka Sienkiewicza" (Lublin).
Reprezentacja zespołu uczestniczyła w uroczystości XX rocznicy powstania Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.
Uczniowie szkoły podstawowej zajęli I, II i III miejsce w konkursie informatycznym "Henryk Sienkiewicz patronem mojej szkoły" (Szczebrzeszyn).
Uczniowie szkoły podstawowej zajęli I i II miejsce w konkursie plastycznym "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza" (Szczebrzeszyn).
Drużyna z gimnazjum zajęła VI miejsce w II Międzygminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej (Miączyn).
Drużyna z gimnazjum zajęła II miejsce w Interdyscyplinarnym Konkursie Międzygimnazjalnym "Polska w czasach potopu szwedzkiego" (Lublin).
Drużyna z gimnazjum zajęła III miejsce w III Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt (Miączyn).
Przystąpiliśmy do akcji "Szklanka mleka".
Uczniowie gimnazjum zajęli I (Kamil Korzeniowski, Anna Agnieszka Grechuta)i III miejsce (Ewelina Walusiuk. Ewelina Korzeniowska)w I Konkursie "Poznajemy Francję poprzez stacje dydaktyczne" zorganizowanym przez Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Zamościu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE.
Uczennica gimnazjum (Anna Agnieszka Greniuk) zajęła II miejsce w regionalnym konkursie ortograficznym języka francuskiego.
Obchodziliśmy Dzień Papieski m.in. poprzez organizację biegów ulicznych.
Projekt zespołu zajął III w konkursie projektów historycznych na temat "Wojna: okupacje, opór, ludobójstwo, wysiedlenia na Zamojszczyźnie".
Szkoła podstawowa zespołu zajęła III miejsce w XVII Edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego.
Uczniowie III klasy gimnazjum wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy.
Drużyna uczniów szkoły podstawowej zajęła I miejsce w międzygminnych drużynowych biegach przełajowych na dystansie 800 m w Świdnikach.
Uczniowie gimnazjum wzięli udział w programie "Młodzi głosują 2005".
Uczestniczyliśmy w akcji "Sprzątanie Świata".
Nauczyciel zespołu uczestniczył w Ogólnopolskich Spotkaniach Sienkiewiczowskich.
Uczniowie gimnazjum zajęli VI miejsce w rajdzie-konkursie organizowanym przez IPN.
Szkoła podstawowa zespołu przystąpiła do XVIII Edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010