Ważne w roku szkolnym 2006/2007

czerwiec:
- Uczeń gimnazjum Arkadiusz Daniluk został laureatem III Regionalnego Konkursu Informatycznego "@LGORYTM" organizowanego przez WODN w Zamościu.
- Uczennica gimnazjum Anna Grechuta otrzymała wyróżnienie w konkursie na sztukę teatralną "Szukamy polskiego Szekspira".
- Uczeń gimnazjum Paweł Jakimiec zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim "Twórczość Henryka Sienkiewicza".
- Uczennice klasy III szkoły podstawowej Karolina Chudoba, Dorota Gąska, Katarzyna Kołodziej, Natalia Zarek otrzymały wyróżnienie w eliminacjach rejonowych konkursu "Mój przyjaciel prąd".
- Uczennica klasy III szkoły podstawowej Dominika Gruszka została laureatką Okręgowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez WODN w Zamościu.
- Zespół szkół uczestniczy w programie Zachowaj trzeźwy umysł.
- Pierwsze sukcesy w programie "Uczeń z klasą". Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum: Anna Grechuta, Katarzyna Koszuta, Arkadiusz Daniluk i Kamil Korzeniowski uzyskali tytuł Ucznia z klasą. Link do dyplomów.W klasie pierwszej też mamy "Uczniów z klasą". Zobacz dyplomy zespołów:
blogu pomagam innym)
blogu sportowego
blogu fotograficznego
blogu o szkołach europejskich
- Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej przez cały rok szkolny uczestniczyli w programie prozdrowotnym: "Radosny uśmiech. Radosna przyszłość".
maj:
- Zespół uczniów gimnazjum otrzymał dyplom za udział w projekcie "Literacki Atlas Polski".
- Drużyna ze szkoły podstawowej zajęła II miejsce we współzawodnictwie z okazji "Międzyszkolnego Święta Ziemi" w Niewirkowie.
- Gimnazjum w grupie szkół zakwalifikowanych do udziału w ekspedycji programu Orange dla Ziemi.
- Gimnazjum zajęło I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Sienkiewicz wciąż inspiruje nas do nowych działań" w kategorii projekt edukacyjny.
- Uczennice gimnazjum: Magda Pieczykolan, Sylwia Kudyba, Monika Kozłowska, Katarzyna Koszuta, Anna Greniuk brały aktywny udział w ogólnokrajowym programie wychowania patriotycznego i społecznego"Moja Mała Ojczyzna".
kwiecień:
- Uczennica szkoły podstawowej Kaja Kodeniec otrzymała wyróżnienie w eliminacjach powiatowych IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Kiedy dzwonię po straż pożarną?".
- W II Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "O Pióro Henryka Sienkiewicza" (Lublin)uczennica szkoły podstawowej Gabriela Sawicka uzyskała II miejsce, uczennica Mariola Nowawczewska III miejsce a uczennica Dominika Gruszka otrzymała wyróżnienie.
- Dwa zespoły teatralne szkoły podstawowej: "Śmieszki". (w składzie: Bednarczuk Michał, Buczak Mateusz, Burda Anita, Dziwińska Monika, Grosman Kinga, Hanulak Dawid, Koczołap Klaudia, Koperska Paulina, Kot Marek, Kot Rafał, Kruszewska Agata, Malinowski Artur, Margol Joanna, Mociak Aneta, Mokrzecki Norbert, Nowaczewska Sandra, Soroka Kamila, Steciuk Kinga, Tokarski Bartłomiej, Włodarska Karolina), "Stokrotki" (w składzie: Barańska Karolina, Gąska Dominika, Gmitrowicz Paulina, Górniak Sandra, Jabłońska Aleksandra, Kudyba Karol, Margol Michał, Michalczuk Adrian, Seń Mateusz, Zarębska Paulina, Zawalski Michał) otrzymały wyróżnienia w "Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych" (etap powiatowy w Zamościu).
- Uczennica gimnazjum Magda Pieczykolan otrzymała wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje i Obyczaje Wielkanocne".
- Grupa uczniów gimnazjum uczestniczyła w debacie i spotkaniu podsumowującym program "Orange dla Ziemi" (Warszawa).
- Drużyna szkoły podstawowej zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Rejonowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt (dwójki).
- Drużyna szkoły podstawowej zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Rejonowych w Mini Piłce Siatkowej Chłopców (czwórki).
marzec:
- Uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej przystąpili do programu ZSEE: Zużyte Sprzęty Elektroniczne i Elektryczne.
- W szkole został przeprowadzony międzyszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczno-zdrowotny "Przyroda Potrzebuje Przyjaciół". W konkursie wzięły udział drużyny z 9 szkół: Zamościa, Miączyna, Kotlic, Trzeszczan, Tucząp, Niewirkowa, Sitna i Grabowca. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP Nr 8 w Zamościu, drugie miejsce drużyny ze SP w Trzeszczanach i SP w Grabowcu, trzecie drużyna ze SP Nr 4 w Zamościu.
-Uczeń szkoły podstawowej Michał Halicki oraz uczennica gimnazjum Paulina Błaszczuk zajęli I miejsce w eliminacjach gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
-Uczniowie gimnazjum: Anna Grechuta, Kamil Korzeniowski zajęli I miejsce w II Konkursie "Poznajemy Belgię poprzez stacje dydaktyczne",w kategorii szkoły gimnazjalne; organizowanym przez Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Zamościu.
- Uczennica gimnazjum Anna Grechuta zajęła I miejsce w II Konkursie Ortograficznym Języka Francuskiego,w kategorii szkoły gimnazjalne; organizowanym przez Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Zamościu.
- Drużyna gimnazjum zajęła V miejsce w Mistrzostwach Rejonowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
-Drużyna gimnazjum (Szwarnowska Karolina, Dobrowolska Wioleta, Kaspruk Patrycja, Pieczykolan Katarzyna, Medak Angelika, Siedlecka Justyna, Kucharska Kamila, Pieczykolan Magda, Oleszczuk Milena, Panas Joanna, Sieczkowska Edyta) zajęła I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Siatkówce Dziewcząt.
- Uczniowie gimnazjum włączyli się do akcji "Literacki Atlas Polski".
- Uczeń szkoły podstawowej - Wojciech Jabłoński zajął II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego LZS w Biegach Przełajowych 2007 (dystans 600m).
- Drużyna gimnazjum (Saliński Dawid, Krygiel Mateusz, Szepiszczak Damian, Szostakiewicz Mateusz, Koszel Przemysław, Jaroszyński Szymon, Oleszczuk Adrian, Szumiło Kamil, Lisiuk Karol, Szczuka Patryk) zajęła II miejsce w powiatowej gminazjadzie w koszykówce chłopców.
- Drużyna szkoły podstawowej (Bednaruk Jakub, Radelczuk Łukasz, Daniluk Bartłomiej, Krygiel Emil, Jabłoński Wojciech, Nowak Patryk, Grabarczuk Jarosław) zajęła I miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców (dwójki) o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr4 w Zamościu.
- Drużyna szkoły podstawowej (Malinowski Krzysztof, Tryniecki Krzysztof, Radomski Adam, Sitarz Bartłomiej, Paradowski Robert, Małyszka Mateusz) zajęła II miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców (trójki) o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr4 w Zamościu.
luty:
- Uczeń gimnazjum Paweł Jakimiec uzyskał tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Literackiego - VII Spotkanie z Biblią. - Uczennica gimnazjum Anna Wilczyńska uzyskała tytuł laureata w Międzyszkolnym Konkursie Literackim - VII Spotkanie z mitologią, a uczennice Aneta Romanowska i Monika Kozłowska uzyskały wyróżnienie.
- włączyliśmy się do realizacji projektu "Trzymaj formę".

styczeń:
- Uczniowie szkoły podstawowej Marta Kwiatkowska, Sylwia Radomska, Agnieszka Greniuk otrzymały nagrody a Mateusz Frąc wyróżnienie w konkursie plastycznym "W Grudniowy Dzień" zorganizowanym przez Hrubieszowski Dom Kultury. Ponadto uczennica gimnazjum Sylwia Mazurek otrzymała wyróżnienie.

grudzień:
- Realizacja zadań z akcji "Nauczyciele z klasą" (strona internetowa została przez organizatora zlikwidowana).
- W "I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Grabowcu" wzięły udział drużyny chłopców z czterech szkół gimnazjalnych; I miejsce - Gimnazjum Grabowiec, II miejsce - IV Gimnazjum w Zamościu, III miejsce - Gimnazjum w Żdanowie, IV miejsce Gimnazjum w Zwierzyńcu.
- Drużyna gimnazjum zajęła I miejsce w Halowych Igrzyskach LZS Szkół Gimnazjalnych Województwa Lubelskiego.
- Nowe blogi w akcji "Uczniowie z klasą": Sport w Grabowcu, Badam świat- Paryż.
-W "I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Grabowcu" wzięły udział drużyny dziewcząt z czterech szkół gimnazjalnych; I miejsce - Gimnazjum w Grabowcu, II miejsce Gimnazjum w Miączynie, III miejsce - Gimnazjum w Skierbieszowie, IV miejsce Gimnazjum w Jarosławcu.
-Drużyna chłopców gimnazjum zajęła IV miejsce w "Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Grabowiec".
listopad:
- Kilkunastu nauczycieli zespołu ukończyło kurs "Wykorzystanie ICT w nauczaniu różnych przedmiotów" (kod NAU-WAR).
- Pięciu nauczycieli zespołu ukończyło kurs "ICT jako istotny element długofalowego rozwoju szkoły"(kod WP-ICT)
październik:
- Otwarcie nowej sali gimnastycznej.
- Nauczyciele: ks. Piotr Szeptuch, Maria Kozar, Jadwiga Kanarszczuk, Zofia Greniuk, Teresa Goździejewska, Maria Pawłowska otrzymali tytuł "Nauczyciel z klasą".
- Gimnazjum otrzymało medal "60-lecia LZS".
- Drużyna z gimnazjum zajęła I miejsce w IV Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Miączynie.
- Szkoła podstawowa uzyskała wyróżnienie I stopnia w XVIII edycji Alertu Ekologiczno - Zdrowotnego.
wrzesień:
- Zgłoszenie do akcji "Orange dla Ziemi",
- Zgłoszenie do akcji "Uczniowie z klasą", Działy: Badam świat - Grabowiec, Fotografuję Grabowiec, Pomagam ludziom.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010