fot

Uczniowie kl. VII a: Małgorzata Rachańska, Julia Wójciuk oraz Dawid Stankiewicz reprezentowali naszą szkołę w XXIII edycji ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Drużyna dzielnie walczyła, jak burza przechodząc kolejne etapy konkursu – szkolny, gminny, parkowy - rywalizując z przedstawicielami innych szkół leżących w granicach Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie zakwalifikowali się także do kolejnego - wojewódzkiego etapu, w którym konkurowali z 16 najlepszymi szkołami podstawowymi reprezentującymi pozostałe parki krajobrazowe naszego województwa. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, składającego się z 25 pytań oraz rozpoznanie 20 gatunków ssaków.

Konkursowe zmagania, po bardzo wyrównanej walce, nasza drużyna zakończyła ostatecznie tuż za podium – zajmując IV miejsce.

Etap wojewódzki tegorocznej XXIII edycji konkursu odbył się na UMCS w Lublinie. W trakcie przerwy na sprawdzanie testów, młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w bardzo interesujących zajęciach „Z meteorologią na Ty”, przeprowadzonych przez pracowników UMCS panią mgr Annę Brzozowską - Junak  oraz panią dr Agnieszkę Krzyżewską.

Młodzież do konkursu przygotowała p. Iwona Kulik.