P1730528

W dniu 3 maja br., w uroczystość 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody tego pięknego święta. O godz. 10.00 młodzież z klasy 2LO o profilu wojskowym asystowała w poczcie sztandarowym szkoły oraz reprezentowała poczet środowisk Armii Krajowej z naszej gminy podczas składania kwiatów pod pomnikiem 700 –lecia Grabowca oraz podczas uroczystej Mszy Świętej. W godzinach popołudniowych uczniowie klas II i III, pod opieką p. Jolanty Bednaruk vel Bednarczuk oraz p. Elżbiety Pomazanki wykonali piękne tańce oraz śpiewy na ludową nutę, włączając się tym samym w  koncert patriotyczny organizowany przez GOK w Grabowcu. Uczniowie - Albert Chilewicz z klasy 5, Martyna Winiarska z klasy II LO oraz Karol Litwin z klasy III LO, towarzyszyli orkiestrze dętej działającej przy GOK w Grabowcu. Nad oprawą muzyczną czuwał nauczyciel muzyki – p. Karol Chilewicz. Występ naszych najmłodszych z klas II i III szkoły podstawowej, wspaniała gra na saksofonie Alberta oraz piękny śpiew naszych licealistów napawa wielką dumą społeczność szkolną i lokalną oraz świadczy o tym, że młodzież, szkoła i rodzice pamiętają, dbają i kultywują pamięć o ważnych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny, więc... ,,jeszcze Polska nie zginęła..."