20240605 122449

W dniu 05 czerwca uczniowie z klas licealnych uczestniczyli w wyjeździe do Łążka Garncarskiego i Janowa Lubelskiego. Główną atrakcją wyjazdu była niesamowita przejażdżka terenowym wozem wojskowym przez piękne, pachnące sosną, Lasy Janowskie. Oprócz wyprawy samochodem pan przewodnik z Bagiennego Bractwa Obserwatorów Terenowych zafundował naszej młodzieży ciekawą lekcję biologii i przyrody prowadząc nas przez Rezerwat Imielty Ług, pokazując najbardziej charakterystyczną roślinność tego miejsca: czermień błotną, borówkę bagienną, grzybień biały. Większość z uczniów miała okazję po raz pierwszy zobaczyć na żywo owadożerną roślinę rosiczkę oraz postawić nogę na torfowisku. Oprócz przepięknej fauny i flory Rezerwatu mogliśmy poczuć echa trudnej przeszłości naszego państwa i zobaczyć drogę, która od 1772 stanowiła granicę między Rzecząpospolitą a Austrią a po trzecim rozbiorze Polski stała się granicą między państwami zaborczymi. Po przejażdżce udaliśmy się z Łążka do Janowa Lubelskiego na obiad a stamtąd bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów.

Opiekunami podczas wycieczki byli: p. Anna Danilczuk, p. Janusz Baran oraz p. Urszula Kwiatkowska, która była organizatorką tego, jakże udanego i pełnego wrażeń, wyjazdu.