6

W środę 5 czerwca br. cała społeczność szkoły podstawowej świętowała tegoroczny Dzień Dziecka. Z tej okazji wszyscy uczniowie od klasy I do klasy VIII bawili się na pikniku w Dańczypolu, którego organizatorami byli: Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza oraz Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu. Wszyscy dorośli dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był dla naszych uczniów pełen radości, zabawy i beztroski. Na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji, które umiliły im ten dzień.

Nasz piknik uatrakcyjniły dmuchane zjeżdżalnie, które zapewniły, zarówno tym młodszym jak i starszym dzieciom, mnóstwo frajdy i  jednocześnie stały się wspaniałą formą aktywności na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się także taniec zumba. Bardzo liczna grupa uczniów, pod okiem instruktorki tańca, bawiła się w rytm muzyki. Ta forma aktywności fizycznej nie tylko dostarczyła im wielu korzyści zdrowotnych, ale również mnóstwo dobrej zabawy. Podczas pikniku, pod czujnym okiem strażaków
i policjantów, dzieci miały możliwość poznać wyposażenie wozu strażackiego oraz radiowozu policyjnego. Nie lada gratką dla wszystkich było spotkanie z psem policyjnym o imieniu Igor. Policjant, który jest opiekunem psa omówił rolę psów policyjnych w wykrywaniu przestępczości oraz w poszukiwaniu zaginionych. Zapoznał też wszystkich z zasadami właściwego zachowania się w pobliżu psa i sposobem podchodzenia do niego. Dowiedzieliśmy się również jak postępować w przypadku ataku agresywnego psa. Na zakończenie spotkania odbył się krótki pokaz wyszkolenia tego psiego policjanta. Pies, pod czujnym okiem swojego przewodnika, posłusznie wykonywał komendy i polecenia, prezentując swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie.

Podczas pikniku zorganizowano dla uczniów wiele konkursów, gier i zabaw, m.in.: turniej „dwa ognie”, teleturniej „1 z 10”, grę terenową, strzelanie z łuku, czy rzut lotką do tarczy. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu. Wśród licznych atrakcji podczas pikniku znalazły się także: koncert piosenek
w języku angielskim, malowanie na folii, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne z instruktorami GOK. Ruch i zabawa na świeżym powietrzu zaostrzyły wszystkim apetyt, który zaspokoiły pieczone kiełbaski, pyszny bigos oraz popcorn. Chcemy złożyć podziękowania sołtysowi Dańczypola, Panu Zbigniewowi Czerwonce, który pomógł nam w organizacji pikniku.

Ten wyjątkowy dzień pozostawił w każdym z nas dawkę pozytywnej energii oraz wiele miłych wspomnień. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku…, ale to my – dorośli możemy sprawić, że ten dzień będzie trwał przez cały rok.