Polska to ziemia,
na której mieszkać nam przyszło.
Polska to dzieje
kraju nad Odrą i Wisłą.
Polska to pieśni,
nasze zwyczaje i święta.
Polska to wszystko,
o czym każdy Polak pamięta.
/Marcin Brykczyński/

P1290772
          W klasach I-III nauczyciele realizowali tematykę związaną ze świętami majowymi. Podczas zajęć uczniowie  dowiedzieli się skąd się wzięły święta majowe, dlaczego je świętujemy i komu zawdzięczamy. Wykonali chorągiewki biało – czerwone, kartki z kalendarza, rysowali godło Polski. Na zajęciach muzycznych przypomnieli sobie słowa i melodię hymnu państwowego. Wspólnie, w postawie na baczność odśpiewali tak ważną dla Polaków pieśń. Zobowiązali się do wspólnego z rodzicami zawieszenia flagi na domach. Głównymi celami zajęć było kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie u uczniów poszanowania i zainteresowania symbolami narodowymi, kształtowanie postaw patriotycznych.